Tarımda Bakanla gelen bürokratlar ayrılmaya başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Oruç Baba İnan depremi. Bakanlığın önemli birimlerinden Strateji Geliştirme Başkanlığına Pakdemirli döneminde atanan Oruç Baba İnan, görevinden ayrılıyor. 

Tarımda Bakanla gelen bürokratlar ayrılmaya başladı!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığında, Bakan Pakdemirli ile göreve başlayan üst düzey bürokratlar görevini bırakmaya başladı. Strateji Geliştirme Başkanı Oruç Baba İnan’ın görevini bıraktığı ortaya çıktı. Oruç Baba İnan, Strateji Geliştirme Başkanlığının yanı sıra Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığını da vekâleten yürütüyordu. 

TARIMDA MİLLİ BİRLİK PROJESİ'NDEN ÖVGÜYLE SÖZ ETMİŞTİ 

Tarım camiasında büyük tepki çeken ve uygulanmadan rafa kaldırılan Tarımda Milli Birlik Projesi’nin mimarı olarak Oruç Baba İnan gösterilmişti. Oruç Baba İnan, geçtiğimiz Nisan ayında katıldığı bir programda Tarımda Milli Birlik Projesinden övgüyle bahsetmesi dikkat çekmişti. SAP ve Capital Dergisi’nin ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde bir konuşma yapan Oruç Baba İnan, İklim değişikliği, nüfus artışına bağlı kaynakların azalması gibi doğal değişikliklere dikkat çekerek, şunları kaydetmişti: “Bu döneme ülke olarak hazırlanmamız ve pozisyon almamız gerekiyor. Dünyada 800 milyon insan açlık çekiyor. Yani, şu an bu türbulans dönemini yaşayan insanlar var. Bizim de bu sürece hazırlanmamız için bir karış toprağın ve bir damla suyun kıymetini bilecek sağlam bir mekanizmaya ihtiyacımız var. Tarımda Milli Birlik Projesi ile sağlam bir bünye inşa edeceğiz” 

BAKAN MECLİS'TE GÖZDEN GEÇİRECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Diğer yandan Bakan Pakdemirli, Meclis’te Bakanlığın 2020 bütçe görüşmesinde yaptığı bir konuşmada iki büyük Bakanlığın bir araya gelmesinden dolayı bu yıl Bakanlıkta bazı sorunların yaşandığını ancak gelecek yıl da bu sorunların devam etmesi durumunda ekipteki arkadaşlarının çalışma şartlarını gözden geçireceğini söylemişti. Pakdemirli'nin bu konuşmasından kısa bir süre sonra kendisine en yakın isim olarak görülen Oruç Baba İnan'ın görevden ayrılması dikkat çekti.

AKILLI KÜPE PROJESİNDE YAŞANAN BAZI SORUNLAR KRİZE NEDEN OLDU 

Pakdemirli'nin önem verdiği akıllı küpe projesini de Oruç Baba İnan yürütüyordu. Oruç Baba İnan'ın görevden ayrılmasında bu projede yaşanan bazı sorunların da etkili olduğu kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 20:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sınavla Atanmış İlçe Müdürü
Sınavla Atanmış İlçe Müdürü - 2 yıl Önce

Bakıyoruz ki, İşletme mezunu, açık öğretim mezunu, imam hatip mezunu, şu mezunu, bu mezunu... Akıl tutulması. İnanılır gibi değil. Bu kadar aptallık çok oldu artık. Lanet olası siyasi ikballeriniz ne zaman bu bakanlıkta son bulacak. Belediye başkan seçilmez gelir burda bakan yardımcısı olur, milletvekili seçilmez gelir burda genel müdür, daire başkanı-başkan olur. Bu bakanlığa yıllarını vermiş MÜHENDİS ve VETERİNER HEKİMLER ne olacak. Liyakat dedik sınav dedik. Siz rant, ikbal, çıkar anladınız. O halde şeref ahlak haysiyet diyelim. Eğer biraz olsun adalet anlayışınız varsa şefinden genel müdürüne kadar bütün atamaları liyakat ve sınav dahilinde yaparsınız. Ne lan bu. O şununla geldi bununla gitti. O şunun adamı bunun adamı. Herkes bu ülkenin insanıdır. Adil yönetin, herkese adil olun. Bu görüntülere küfür etmekten bıktık bee.

Diyanet İşleri Bakanlığı
Diyanet İşleri Bakanlığı @Sınavla Atanmış İlçe Müdürü - 2 yıl Önce

OSS şampiyonu olması çokta önemli değil. Bizde Tarım Bakanlığını uçuracak ne imam hatip mezunları var!! Taklacı maklubeciler ise vazgeçilmez bir değer!! Halimiz budur hakim bey:)

cahiliz
cahiliz @Sınavla Atanmış İlçe Müdürü - 2 yıl Önce

tarım bakanlığında fettulahçı müdürlere pek dokunulmadığını biliyorum ama neden dokunulmadığını bilmiyorum. bu yüzden bakanlığa güvenmiyorum. daha fazlasını yazacak cesaretim yok.

Oku arastira cvp
Oku arastira cvp @Sınavla Atanmış İlçe Müdürü - 2 yıl Önce

Birinin saygisizligi bir camiaya saygisizlik etmeni gerektirmiyor. Ama unutma sen sinava girdiginde bizlerde dereceyle o begenmedigin ziraat fakultelerine girdik. Akilli durun birinin saygisizligini bazi grup ve mesleklere yapmayin. Hangi alanda egitim aldiysaniz gidin ora

NAMIK KEMAL
NAMIK KEMAL @Sınavla Atanmış İlçe Müdürü - 2 yıl Önce

ORUÇ BABA HAZRETLERİNİN AVUKATI OLAN ZAAAT, ŞİMDİ İYİ OKU.. FETULLAHÇI TERÖRİST HAİNLERİN ŞAKIR ŞAKIR SINAV SORUSU SATTIĞI BİR DÖNEMDE BİR ÜLKEDE BİRİNCİ OLSAN NE YAZAR, BİLMEM NE OLSAN NE YAZAR... ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE KİN KUSMA, KUYRUK ACISI İÇİN KUYRUĞUNU KORUMAYA AL... AKILLI OL... BABALAR..

Oku Araştır
Oku Araştır @Sınavla Atanmış İlçe Müdürü - 2 yıl Önce

Oruç Baba İnan ın ismi ile dalga geçer gibi türbe ismi diyen insan. O adam ÖSYM de Türkiye birincisi olan bir insan. Birine çamur atmadan önce biraz geçmişini araştır. Bu arada tarımın en büyük sorunu ÖSYM de en düşük puanlı bölümlerin Ziraat Mühendislikleri olmasından kaynaklanıyor. Eğitim kalitesi de sıkıntılı. Tarımdaki mühendisler çok şey bildiklerini düşünüp çok cüzi iş yapıyorlar. Herkes ofiste ziraat mühendisliği yapma peşinde. Ziraat mühendisinin işi idarecilik değil. Ziraat mühendisi idareci olursa bu Tarım Bakanlığı iflah olmaz. Olmuyorda. Ziraat mühendisi ilçelerde, tarlalarda değil şehir merkezinde ninalarda çalışıyor. Sonra çıkıp burada ahkam kesiyorlar. Peh peh peh.

NAMIK KEMAL
NAMIK KEMAL @Sınavla Atanmış İlçe Müdürü - 2 yıl Önce

ADAMIN ADI BİLE TÜRBE İSMİ GİBİ... YANİ BU HERİFLER EZELDEN KUTSAL SANKİ... NEYMİŞ NEYMİŞ?? AKILLI KÜPE PROJESİYMİŞ.. BU PROJEYLE ÇOK TALANCI KÖŞE OLMUŞTUR...

Personel
Personel - 2 yıl Önce

Adı Tarım Bakanlığı... Personel Genel Müdürü, Yardımcıları, Daire Başkanları, şube müdürleri imam hatip ve açık öğretim mezunu.... personel genel müdürlüğünde bir tek mühendis ve veteriner hekim arkadaşımız yok. O personel genel müdürlüğü bu haliyle bakanlık çalışanlarına sadece zulümdür.

Uzmanlik
Uzmanlik @Personel - 2 yıl Önce

Eger siz bir sektoru yonetecekseniz o sektorde egitim almalisiniz. Ziraat fakultelerinin her alanda bolumu var. Ne tani adam mektupla acikogretimi bitirmis personel uzmanimi. Personel isi mevzuat ve kanunla ilgilidir o zaman hukukcularimi personele atayacaz. Tarimsal ticaret tarimsal muhasebe ve tarimsal insan iliskileri tarimi bilenler tarafindan goturulmeli

Diplomaya göre iş
Diplomaya göre iş @Personel - 2 yıl Önce

Mühendis ve Veteriner Hekimin Personel Genel Müdürlüğünde ne işi var. Diplomasına göre, kariyerine göre bu ülkeye hizmet etsin.

Emekli ziraat muhendisi.
Emekli ziraat muhendisi. - 2 yıl Önce

1985 de ziraat teknisyeni olarak basladigimda mehmet senturk adinda birisi genel mudur yardimcisi idi 2000 de ziraat muh. Oldum ayni kisi yine genel mudur yardimcisi 2015 emekli oldum belki hala genel mudur yardimcisi olabilir.Nedir bu Allah askina.Ziraat meslek liselerini etkisiz hale getirdiler.Muhendisler buro memuru olursa vay tarimin haline..

Tkk
Tkk - 2 yıl Önce

Tarım kredi genel Muduru de gidecek mi acaba

Murat kökten
Murat kökten - 2 yıl Önce

Saçma sapan tarım politikaları yüzün çiftçi batakta millet vekilim doğru söylüyor bakan uyuyor

Genç Çiftçi
Genç Çiftçi - 2 yıl Önce

Bakan da gidecek, eli kulağında...

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Geldiği günden beri bakan atamayıda yapamadı çiftçi mağdur, gençler mağdur artık daha disiplinli sözlerini tutan bir bakanlık istiyoruz

Vatansevet
Vatansevet - 2 yıl Önce

Apk daire baskani malesef açık öğretim mezunu teknik hiç bir bilgisi yok ama torpili var yazik çok yazık cenabi Allah bunun hesabını soracak inşAllah


banner251