Tarım ve Orman Bakanlığı'nda personel alımında torpil işleyecek mi?

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bine yakın personel almak için ilana çıktı. Adaylar, mülakatlarda torpil olmaması için Bakan Pakdemirli'nin bir tedbir almasını bekliyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda personel alımında torpil işleyecek mi?
banner282

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde alınacak 5 bin personelle ilgili olarak 24 Eylül ile 7 Ekim tarihleri arasında başvuru alınacak. Bakan Pakdemirli, personel alımıyla ilgili yaptığı açıklamada kimse torpil için bize gelmesin demişti. Ancak personelin KPSS puanına göre değil mülakatla alınacak olması torpil kaygılarını da gündeme getiriyor.

Memurlar.net'de yer alan habere göre, orman muhafaza memuru ve orman mühendisi alımında, 3234 sayılı Kanun gereğince mülakat yapılması gerektiğine dikkat çekilerek, torpil kaygılarına karşı Bakan Pakdemirli'den bir çözüm bulunması istendi. 

Ancak geçen süreç içinde personel alımında torpili önleyecek hiçbir adımın atılmadığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

MİLLİ EĞİTİM VE SAĞLIK BAKANLIĞINDA TORPİL BÖYLE ÖNLENDİ 

"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlığın teşkilat kanununda, sözlü sınav yapılmasının öngörülmüş olmasına rağmen, illere talimat vererek adaylara mülakatta KPSS sınav notunun aynısını verdirmiştir. Sağlık Bakanlığı da kanunun verdiği takdir hakkını, sözlü sınav yapmamaktan yana kullanmıştır. Adaylar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlarının gösterdiği duyarlılığın aynısını istemektedir. Kanunu değiştirme imkanı yoksa, mülakat komisyonlarına Ziya Selçuk gibi talimat verip, KPSS puanlarının aynısının verilmesini talep etmelidir" 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 22:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 2 yıl Önce

Mülakatın tamamen kalkmalı.

M.gülay
M.gülay - 2 yıl Önce

Mülakat= torpil haklar yenmesin ADALETLİ atama istiyoruz

Gökhan karakayz
Gökhan karakayz - 2 yıl Önce

Engelliyim4 çocuğumvar ama işimde asla hile yapmam işimifazlasıyla yapan biriyim ama işsizim neolur engellileri de düşünün

Dürüstçe görüş
Dürüstçe görüş - 2 yıl Önce

Bakanlıklarda Ak partili personelden ziyade Ak Parti üzerinden torpil yapıp işe giren işe girdikten sonrada gerçek yüzünü saat başı Erdoğan aleyhine atarak gösteren binlerce personel alındı. Ak parti bindiği dalı kesti. Gidiyorlar Ak Parti teşkilatlarına abi ben solcuyum, milliyetçiyim ama reisi seviyoruz. Solcuyuz milliyetçiyiz diye bizi işe almıyorlar diye dert yanıyorlar. Teşkilat başkanlarıda be demek kardeşim solcununda milliyetçininde işini yaparız diyip referans oluyorlar. İşi giriyorlar kadroyuda alınca al sana azılı bir Erdoğan düşmanı. Üst kademelere gelenlerin çocuğada ak partili olmadığı halde ak partili geçinen daire başkanları. Nereden mi biliyoruz? Görevden alınınca bunlar ben zaten ak partili değildim deyip azılı Erdoğan düşmanlığı yapmaya başlıyorlar. Bakanlıklarda tamda vaziyet bu. Ak partinin zaten kadrosu yok. Al partinin görev veripte sonradan görevden aldıkları azılı Erdoğan düşmanı oluyor. Gerçek Al partili olsalar zaten bunu yapmazlar

Derin
Derin - 2 yıl Önce

Lütfen bakanım bu alımlarda torpil işlemsin lütfen artık yeter kim ne puan aldıysa ona göre yapılsın alımlar lütfen

Sait TAŞEZEN
Sait TAŞEZEN - 2 yıl Önce

Sağlık bakanlığı kpss şartı yoktu yanlış hatırlamıyorsam şoför ve destek personeli aliminda

Bulent tanriverdi
Bulent tanriverdi - 2 yıl Önce

Biraz ozel sektor mantigi, yonetim bicimi getirilmeli. Su an ziraat bankasi sistemi fena degil. Siyasilerden kaynaklanan baskilar kalkarsa daha iyi olur dusuncesindeyim. Tarim kredi kooperatifi calisma sistemi bile il ilce mudurluklerinden iyi.

banner151