Tarım Bakanlığında performans değerlendirme hamlesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlık personeline dair performans değerlendirme istedi. Her personele özel olarak gönderilen anketlerde, 26 Nisan’a kadar anketi doldurmayan personel hakkında “göreve itaatsizlikten” soruşturma başlatılabilecek.

Tarım Bakanlığında performans değerlendirme hamlesi
banner200

Pakdemirli, Personel Genel Müdürlüğü aracılığıyla birimlere gönderdiği anket ile personelin birbirini “performans değerlendirmesine” tabi tutmasını istedi. Personel Bilgi Yönetim Sistemi’nden her personele özel olarak gönderilen anketlerde, personel isimleri verilerek hakkında değerlendirme yapılması istendi. 26 Nisan’a kadar anketi doldurmayan personel hakkında “göreve itaatsizlikten” soruşturma başlatılabilecek.

Cumhuriyet'ten Sena Yaşar'ın haberine göre, kurum tarafından değerlendirilmesi istenen kişiler, ankette isim olarak da belirtildi. 13 soruluk ankette, “çalışma arkadaşlarıyla bilgi, kaynak, deneyimlerini paylaşır”, “çalışma arkadaşlarıyla dayanışma ve işbirliği içinde çalışır”, “Göreve gereği temas halinde bulunduğu kurum içindeki kişilerle olumlu, nesnel, önyargısız ilişkiler kurar”, “Kişisel bakım ve görünümüne dikkat eder”, “Kurumsal vizyon ve misyonu benimser” gibi soruların puanlandırılması istendi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mektup
Mektup - 2 yıl Önce

milleti birbirine düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. böl parçala yut. sonunda hiç sevmediğimiz bir sendikanın kölesi olacağız.

Arif
Arif - 2 yıl Önce

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce; 15 Bölge Müdürlüğü, 156 Merkez, 81 İl Müdürlüğü ve Doğrudan Bağlı Kuruluş Müdürlüklerine gönderilen resmi yazı ile ”Çalışan bazında performansa dayalı iş gücü analizi” yapıldığı ve personelin PBYS sistemi üzerinden kişisel sayfalarına girerek tanımlı personel formlarını doldurmaları istenmişti.

Sendikamızın 20 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğu basın açıklaması ile uygulamaya yönelik eleştirilerimiz kamuoyu ile paylaşılmış ve aynı gün yapılmış olan yönetim kurulu toplantısında “ Söz konusu anket ve formun doldurulması yükümlülüğünün yasal ve hukuki dayanağı olmadığından dolayı anket, form vb. belgeleri doldurmamaları yönünde karar alınmıştır.”

Sendikamızın çağrısı doğrultusunda performans değerlendirmesine katılmayan üyelerimiz ile birlikte tüm Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanlarının (pek çok eksikliği Bakanlıkça da kabul edilmiş olsa da) olası bir işleme tabi tutulması durumunda Tarım Orkam Sen olarak yalnız bırakmayacağımızı, sürecin takipçisi olacağımızı ve bu hatalı işlemin iptal tamamen edilmesi için tüm hukuki yolları kullanacağımızı bir kez daha ifade etmek isteriz.

Yaşasın KESK,

Yaşasın Tarım Orkam Sen,

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz.

Tarım Orkam-Sen Merkez Yönetim Kurulu

banner151

banner251