Tarım Bakanlığında örgütlü sendikada yurtdışı gezi tartışması!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda örgütlü Tarım-İş Sendikası ile ilgili gündeme gelen iddialar ve bu iddialara sendika tarafından verilen cevap dikkat çekti.

Tarım Bakanlığında örgütlü sendikada yurtdışı gezi tartışması!
banner200
Aydınlık gazetesinden Yıldırım Koç, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda örgütlü Tarım-İş Sendikası'nın son 4 yılda 47 yurtdışı gezi düzenlediği ve bu geziler için işçi aidatlarıyla oluşan sendika kasasından 550 bin dolar harcandığını iddia etti. Bu iddialara da ilginç bir şekilde cevap veren Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat, “Bu yazıyı yazan şahsın hanımı sendikamızın personeli olarak çalışırken yurtdışı seyahatlerini koordine ediyordu. Her seyahatte bizzat kendisi bulunurken neden bunları dile getirmiyordu acaba?" diye sordu.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda örgütlü Tarım-İş Sendikası'nın son 4 yılda 47 yurtdışı gezisi düzenlendiği ve bu geziler için yaklaşık 550 bin dolar harcandığı iddia edildi. Tarım-İş Sendikası Başkanı İlhami Polat, bu iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

HEPSİNE KATILMADIM

Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat, yaptığı açıklamada sendikanın yurt dışı programlarını doğrularken ancak kendisinin bu programların hepsine katılmadığını kaydetti. Yurtdışı programlar için harcandığı belirtilen 550 bin doların da Türk Lirası ile karıştırıldığını ifade eden Polat, haberi yapan Yıldırım Koç'u eşi üzerinden eleştirdi.

EŞİNİZ ÇALIŞIRKEN NEDEN DİLE GETİRMEDİNİZ?

Haberi yapan Yıldırım Koç'un eşi Canan Koç'un geçmişte Tarım-İş'te çalıştığını ve yurtdışı seyahatlerini koordine ettiğini hatırlatan Polat, “Bu yazıyı yazan şahsın hanımı Canan Koç, sendikamız personeli olarak çalışırken yurtdışı seyahatlerini koordine ediyordu. Her seyahatte bizzat kendisi bulunurken neden bunları dile getirmiyordu acaba? Ya da bugün sendika yönetimi olarak işten çıkartıldıkları zaman neden dile getirme ihtiyacı duyuyorlar?" dedi.

Polat, ayrıca söz konusu haberin sendikanın 20'nici Olağan Genel Kurulundan bir gün önce yapılmasının da maksatlı olduğunu iddia etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Börek
Börek - 3 yıl Önce

STK’lar, meslek örgütleri, siyasi partiler, devlet gibi ülkemizde maşallah. Yağma Hasan’ın böreği. Yiyin bakalım.

Müstahak
Müstahak - 3 yıl Önce

Bu bakanlığın personeline her şey müstahak

Küçük memurlar hep fetöcüymüs
Küçük memurlar hep fetöcüymüs - 3 yıl Önce

Sendikacıların gözünü doyuramıyoruz. Paralel yapıyı koruyup kollamasınlar. Paralel konusunda neden susuyorlar? Bakanlık neden susuyor?

Ukrayna
Ukrayna - 3 yıl Önce

Bizim ülkede farklı bir Ukrayna algısı var. Aslına bakarsanız Ukrayna çok ciddi bir tarım ülkesidir. Bu sendika Ukrayna'ya bu alanla ilgili bir gezi yapabilirdi ama bunun böyle olmadığı başkanın kendini soyutlamaya çalışmasından belli. Yazık.

Ne yapacaktı ki
Ne yapacaktı ki - 3 yıl Önce

Bakanlıkta 10 bin üzerinde işçi var. Aylık bir yevmiye ücret alıyor sendika. En kötü aylık bir milyon TL para yapar. Sendika biriken bu parayı ne yapacaktı işçiyemi dağıtacak. Tabii harcıyacak bir şekilde.

- 3 yıl Önce

Tilkiye Sormuşlar:" Tavuk severmisin"? diye. Tilkide demiş ki: Senin ki de laf mı şimdi?
Sendikalar, bürokratların çoğunluğu için, böyle işler olağan işler...Basit bir tayini bile torpilsiz yaptırmaya kalksan suyun başındaki bürokrat "seninki de işmi -aptalsın" diyor.Ne yapalım eldeki malzeme bu... Yaşadım gördüm...Yaşa ve gör.(aşırı dürüstlüğün feryadı)

AÖF
AÖF - 3 yıl Önce

aöf mezunların hepsi idareci olmalı..mühendis ve veteriner şartmı?

Yalan söyleyen tarih utansın
Yalan söyleyen tarih utansın - 3 yıl Önce

(İşçi sendikasının cürmünü Tarım Bak. Atfetmekde nedir fditör bey/bayan ) diyen yorumcu:Sanki Tarım Bak.lığında böyle işler olmaz.Torpil işlemez.Adalet dürüstlük işler.Vicdanı kurumuş Personelcilerin torpilsiz selam almadıkları,garibanlara neler neler yaptığı herkesin malumu değilmi?Yalan söyleyen bürokrasi utansın.


banner151

banner251