Tarım Bakanlığı 3 bin maske üretecek

Tarım ve Orman Bakanlığı, koronavirüsle mücadele kapsamında maske üretimine başladığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, günlük 3 bin adet maskenin üretileceğini bildirdi.

Tarım Bakanlığı 3 bin maske üretecek
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı vatandaşlarımızın sağlığının korunması için, Koronavirüs salgınıyla mücadelede çok yönlü bir çalışma yürütüyor. Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın yürüttüğü çalışma ile el sanatları atölyelerinde kadınlarımız, salgınla mücadelede aranan standartlara uygun tıbbi koruyucu maske üretimine başladı.

Kırsalda yaşayan çok sayıda kadına, gence, ihtiyaç sahibine eğitim vererek meslek sahibi olmalarını sağlayan Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'na bağlı El Sanatları Eğitim Merkezleri, şimdi de vatandaşımızın sağlığı için seferber oldu.

Halk Eğitim Merkezleri, Milli Eğitim İl Müdürlükleri ve Sağlık İl Müdürlükleri'yle işbirliği yapılarak yürütülen çalışmanın hazırlıkları tamamlandı ve Sağlık il müdürlüklerinin maskeye uygun kumaş temini sağladığı çalışmada usta öğreticiler halk sağlığı için binlerce maske dikimine başladı.

Bilecik, Düzce, Elazığ, Kastamonu, Silifke ve Sivas'ta bulunan El Sanatları Eğitim Merkezlerinde günlük ortalama 2 bin 500 ile 3 bin arasında maske dikiliyor.

Halk sağlığının korunması için çalışan atölyelerde kısa sürede üretim kapasitesinin de artırılması amaçlanıyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atilla
Atilla - 1 yıl Önce

Tarım bakanlığı ve bakanlığa bağlı kurumlar, ince işlerini yapsınlar, esnek çalışma bahanesiyle memlketin heryerindeki bakanlığa bağlı memurlar full yatıyor.. O maskeyi de en alasindan Selçuk Bayraktar yapar... Sizde mühendisiz diye maaş alın...

Halit
Halit - 1 yıl Önce

El sanatları müdürlüklerinin bir kısmı sebepsiz kapatıldı.

banner151

banner251