Soyer: Tarımı yeniden şekillendireceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ülkede tarımı yeniden şekillendireceklerinin altını çizerek,”Tarımda beşinci sıradan ikinci sıraya yükselmişiz, birinci sıraya çıkacağız, sadece bununla kalmayacağız” dedi.

banner255
Soyer: Tarımı yeniden şekillendireceğiz
banner200

İzmir’de bulanan tarım kooperatifleriyle bir araya gelen Soyer, belediye olarak alım garantili üretimi devam ettireceklerini belirterek, “Geçen dönemde yapılan alımların dört mislini almayı taahhüt ediyoruz. Kooperatif ne üretirse satın alacak durumdayız. Bunun için yeni pazarlama yöntemlerini hayata geçireceğiz. Semt pazarlarının haftada bir gün üretici pazarı olmasını sağlayacağız ama sadece İzmir’de değil İstanbul ve Ankara’da da bunu yapacağız. Ekrem ve Mansur başkanlarla konuştuk. İzmir’in üreticisini haftada bir gün İstanbul ve Ankara’ya taşıyacağız. Bu bir yolculuk, bir süreç. Tüm kooperatifleri güçlendirmeye talibiz” ifadelerini kullandı.

Selçuk’ta, manda çiftliği kuracaklarını ve Torbalı’da yem fabrikası açacaklarını duyuran Başkan Soyer, şunları kaydetti: “Tarım lisesi ve üniversitesi için çalışıyoruz. Buna çok ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bilimsel altyapıyı oluşturmak zorundayız. Mezbahalarda yeni bir yöntem bulmak, girdi maliyetini aşağı çekmek ve aramızdaki dayanışmayı artırmak zorundayız. Çiftçi kart meselesi ve çatı örgütü mutlaka olmalı. Türkiye’de tarımı beşincilikten ikinciliğe çıkarmış Aziz Kocaoğlu’na ve yakın çalışma arkadaşlarına ve şimdi benim yakın çalışma arkadaşlarım olan kişilere teşekkür ediyorum.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsnü Zan
Hüsnü Zan - 2 yıl Önce

Başkan Soyer, eğer kooperatifçiliği ihya edip hem çiftçilerimizi hem de nihai tüketicilerimizi mutlu etmeyi tam anlamıyla gerçekleştirebilirseniz, Türk halkı koyu dindarıyla, az dindarıyla, muhafazakarıyla, milliyetçisiyle sizlerin peşine takılır hiç merak etmeyin. Çünkü, çağdaş ebucehilllerden artık bıktı... RABBENA HEP BANA HEP BANA HEP BANA DİYEN BU GÜRUHTAN YAVAŞ YAVŞ DA OLSA KURTARIN ŞU MİLLETİ.....

Ferudun özkan
Ferudun özkan - 2 yıl Önce

Ne diyelim!imreniyoruz..kıskanıyoruz...gurur duyuyoruz....Denizli büyükşehir sende duy sende yap

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Avrupa standartlarında sosyal demokrasi Türkiye'ye iyi gelecektir.

BEKİR İÇER
BEKİR İÇER - 2 yıl Önce

Sayın başkan Tarım lisesi açacağız diyorsun zaten bu liseler bazı illerde var mezunları işsiz dolaşıyor yenilerini açmak yerine buralardan mezunlara iş verirseniz daha makbule geçer.

Tarim
Tarim - 2 yıl Önce

Tarımı bir büyük şehir belediyesi mi kurtaracak kooperatifler ,birlikler bugüne kadar hangi üreticinin derdine derman olmayı bırak resmen sömürüyor. Başkan zenginler için üretsin ama tarım enflasyonu hep garban fakirleri vuruyor

Alirıza aka
Alirıza aka - 2 yıl Önce

CHP dersini iyi çalışmış....yapıcı politika üretim politikası üretmeye çalışıyorlar ...nekadar başarılı olurlar bilemem....ama ağaç orman tarla su dopal güzellikleri yok edici akp engel olmazsa.....

Erdal Karlı
Erdal Karlı - 2 yıl Önce

Kim yaparsa Allah razı olsun. Butik Özerk Tarım Üniversitesi kurulmalı ve Çiftçi yetiştirmeli.

Laf var peki ya icraat?
Laf var peki ya icraat? - 2 yıl Önce

Bayraklıyı, hem Bayraklı Belediye Başk. hemde büyükşehir belediye başkanı unutmuş durumda (diğer ilçeleride keza) parklarda bırak çocukların oynamasını köpekler cirit atıyor. Her taraf sinek, sivri sinek. Sen kalkmışsın tarımı uçurmaktan bahsediyorsun. Tunç Soyer ve Serdar Sandal insanlar sizi yatan belediye başkanı hatırlamasın yapan belediye başkanı olarak hatırlasın, aldığı paralar zehir zıkkım olsun demesin helal olsun adamlara desin, Adı batsın demesin bir soyer vardı desin. İnşAllah duyarsınız ve herşey farklı olur.


banner151

banner251