Şeker fabrikasının arazisine gecekondu yapar gibi havuzlu villa yaptılar!

Şeker fabrikalarının satışa konu olmayan değerli arazilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ismi kullanılarak gasp edildiği ortaya çıktı! 

Şeker fabrikasının arazisine gecekondu yapar gibi havuzlu villa yaptılar!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Özelleştirilen şeker fabrikalarıyla ilgili olarak yeni bir skandal ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ismini kullanarak şeker fabrikasının satılmayan arazisinin üstüne gecekondu yapar gibi havuzlu villa yaptılar. Skandal patlak verince Özelleştirme İdaresi, 625 bin metrekare araziyi Temmuz ayında alelacele satışa çıkardı. Eylül ayında yapılacak şeker fabrikasının arazi ihalesi, adrese teslim satış ihalesi olarak tarihe geçecek. 
Şeker fabrikaları yeni bir skandalla çalkalanıyor. Bor Şeker Fabrikası, kanunlara ve ihale şartnamesine aykırı bir şekilde ihaleye girmeyen bir firmaya ‘hülle yoluyla’ devredilirken, söz konusu fabrikanın satışa konu olmayan 625 bin metrekare arazisiyle ilgili de büyük bir skandal patlak verdi. 

HÜLLELİ SATIŞ OLARAK TARİHE GEÇMİŞTİ!

Bor Şeker Fabrikası, 2018 yılında yapılan özelleştirme ihalesinde Doğuş Çay’a satılmıştı. Ancak Doğuş Çay, fabrikayı devralmayarak kamuoyunun yakından tanıdığı Dişli Ailesi'yle birlikte kurulan DSL İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketine devretmişti. İhale şartnamesine aykırı bu devir işlemi, kamuoyunda büyük tepkiye neden olurken, hülleli satış olarak tarihe geçmişti. 

ŞEKER FABRİKASININ ARAZİSİ SATILMADAN GASP EDİLDİ!

Bu skandal hafızalarda canlılığını korurken, bu sefer Bor Şeker Fabrikası’nın satışa konu olmayan 625 bin metrekarelik arazisiyle ilgili yeni bir skandal patlak verdi. Hülle yaparak fabrikayı devralan Dişli ailesinin, devlette kalan şeker fabrikasının üstündeki sendika binasını yıkarak kendilerine havuzlu villa yaptırdıkları ortaya çıktı. 

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ SKANDALA GÖZ YUMDU!

Adeta devlet arazisi gasp edilerek yapılan havuzlu villa Nisan ayından bu tarafa Dişli ailesi tarafından kullanılırken, Özelleştirme İdaresi ise bu skandala göz yumdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İSMİNİ KULLANMAKTAN ÇEKİNMEDİLER! 

Şeker fabrikasının satışa konu olmayan arazisinin üstündeki sendika binasının yıkılarak yerine havuzlu villa yapılmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isminin kullanıldığı iddiaları ise büyük bir infiale neden oldu. Özelleştirme İdaresi’nin bu iddiayı gerekçe göstererek bu skandala göz yumduğu kaydediliyor. 

ARAZİ SKANDALI PATLAK VERİNCE SATIŞA ÇIKARILDI 

Özelleştirme İdaresi, skandalın patlak vermesi üzerine 625 bin metrekarelik şeker fabrikasının arazisini Temmuz ayında alelacele satışa çıkardı. Dişli ailesi tarafından gasp edilen 625 bin metrekarelik arazinin Eylül ayında adrese teslim satış ihalesi yapılacak. 

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ SATIŞ İLANINDA HAVUZLU VİLLAYI SANSÜRLEDİ!

Özelleştirme İdaresi’nin Bor Şeker fabrikasının arazisinin satış ilanı da manidar bulundu. Arazinin üstünde yer alan sendika binası yıkılarak, yerine havuzlu villa yapıldı. Ancak Özelleştirme İdaresi, Temmuz ayında çıktığı ilanda, yapılara ait bilgilerde havuzlu villayı göstermeyerek, onun yerine yıkılan sendika binası varmış gibi gösterdi. Hatta olmayan sendika binasıyla ilgili de şu bilgiler verildi: “Parsel üzerinde 16 bloklu lojman, okul, 2 adet misafirhane, lokanta, kantin ve sendika binası yer almaktadır. Sendika Binası: Konu bina 647,00 m² tabana kurulu zemin kat olmak üzere tek katta; 647,00 m² yapı alanına sahip, 1983 yılı yapımı betonarme binadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır”

HÜKÜMET ŞEKER FABRİKALARININ DEĞERLİ ARAZİLERİYLE İLGİLİ SÖZ VERMİŞTİ!

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi sırasında hükümet, kamuoyundan tepkiler üzerine fabrikaların değerli arazilerinin satışa konu olmayacağını açıklamıştı. Ancak Bor Şeker Fabrikası’nda yaşanan skandal, satışa konu olmayan arazilerin alıcı firmalar tarafından gasp edildiğini gözler önüne serdi. 

İHALE ADRESE TESLİM SATIŞ OLARAK TARİHE GEÇECEK!

Özelleştirme İdaresi, Bor Şeker Fabrikası’nın 625 bin metrekare arazisinin satış ihalesini 12 Eylül’de yapacak. Yapılacak ihale, şeker fabrikasının hülle yoluyla devrinden sonra adrese teslim arazi satış ihalesi olarak tarihe geçecek. 

ESKİ BAŞKAN SESSİZ SEDASIZ GÖREVDEN ALINMIŞTI!

Milli Gazete, Bor Şeker Fabrikası’nın kanunsuz bir şekilde hülle yapılarak devredildiğini ortaya çıkarması üzerine Özelleştirme İdaresi eski Başkanı Ahmet Aksu, sessiz sedasız görevden alınmıştı. Patlak veren arazi skandalının da mevcut yönetimin başını bir hayli ağrıtması bekleniyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 11:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayret
hayret - 3 yıl Önce

Canım memleketim ne hale geldi. Yine kandırdılar, yine aldattılar...

REİS BAŞKANIM
REİS BAŞKANIM - 3 yıl Önce

TARIM KREDİ GENEL MÜDÜDÜRÜ FAHRETTİN POYRAZ DA REİSİN İSMİNİ KULLANARAK TEŞKİLAT AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAKAN RİCASI BANA İŞLEMEZ DİYOR BEN DİREK REİSE BAĞLIYIM DİYOR NE KADAR DÜŞÜNDÜRÜCÜ REİSİM HABERİN OLSUN

Adem Altın
Adem Altın - 3 yıl Önce

Reisimize selam ve saygılar gönderiyorum ülkemizin hangi derdinle uğraşsın, bekasınlami Allah ve sevdikleri yardımcısı olsun Amiiin, Danışmanları kendisini bilgilendirmeliler,bunu duydun gereğini yapar.Anketinizde diyorsunuz Tarım kredi nedir yüksek maaş isteyenlerin çiftliğidir .Bu kadar kolay cevap .......selamlar saygılar sunuyorum

Off off
Off off - 3 yıl Önce

Reis çok yalnız