Refah Partili Tarım Bakanı ile solcu Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı arasında ne yaşandı?

Refah Partili Tarım Bakanı Musa Demirci ile solcu Ziraat Mühendisleri Odası eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Prof. Dr. Gürol Ergin arasında ne yaşandı? 1996 yılında gerçekleşen görüşmeye şahitlik eden ziraat mühendisi Ergin Kahveci, yaşadıkları karşısında tarihi bir ders aldığını belirtti.

Refah Partili Tarım Bakanı ile solcu Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı arasında ne yaşandı?
banner282

Ziraat Mühendisi ve sonhaber16.com yazarı Ergin Kahveci, geçtiğimiz hafta vefat eden eski Tarım Bakanlarından Musa Demirci ile 2016 yılında vefat eden CHP eski Muğla Milletvekili ve Ziraat Mühendisleri Odası eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Prof. Dr. Gürol Ergin ile ilgili bir hatırasını paylaştı.

Kahveci, 'İki İnsan Bir Lisan' başlıklı yazısında Gürol Ergin'in Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı iken 1996 yılında Refahyol Hükümeti'nin Tarım Bakanı Musa Demirci'yi ziyaret ettiğini ve bu ziyarette gördükleri karşısında tarihi bir ders aldığına dikkat çekti. Ziyaret öncesinde Gürol Ergin'in kendisini de davet ettiğini ancak kimi ziyaret edeceklerini söylemediğini dile getiren Kahveci, Bakan Demirci'yi ziyarete gittiklerini yolda öğrenince o dönem yaşadığı şaşkınlığı şu cümlerlerle anlattı: "İyi de hocam, nasıl bir alaka anlamadım. Siz nere, Bakan nere? Siz solcusunuz Bakan Refahlı. Nasıl olacak?" 

Bunun üzerine Gürol Ergin'in hiç aldırış etmeden yoluna devam ettiiğini ifade eden Kahveci, makam katında gördükleri karşısında da tarihi bir ders aldığını belirterek, "İstenirse, duygular, düşüncelerden bağımsız, rasyonelleştirilebilir. İstenirse iki insan bir lisan olabilir. İstenirse arkanızdan rahmet ve dua okuyanlarınız çok olabilir" dedi. 

Kahveci'nin 'İki İnsan Bir Lisan' başlıklı yazısının tamamını okumak için tıklayın...  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 01:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabır
Sabır - 2 yıl Önce

sn editör siz aydinlatmasaydiniz biz solculari anlyamamistik taniyamamistik.ne iyi insanlarmis ne insalcil adamlarmis inanc ozgurlugune sıkı sıkı bağlı adamlarmis ama biz taniyamamisiz. ben oda uyesiyim ben onlarin cigerini bilirim.bak sana ne guzel propagandalarini yaptiriyorlar... Yasin müsait besli ceteyi hatirlatirim Rahmetli Erbakan hocama hakaret edenleri hatirlaririm. O donemin iki Kemallerini hatirlatirim Nur serteli hatirlatirim.. daha niceleri.. ha hic unutma bu kadina haddini bildirin diye talimat veren de biri vardi.. bunlarin hepsi ve oda baskani dahil sevgili solcularin...

Çiftçi
Çiftçi @Sabır - 2 yıl Önce

Ananıda al git deyipde çiftçiyi bu hale getirenleri unutmuşsun

Sabır
Sabır - 2 yıl Önce

Ciftcilerimizin medari iftiharimizdir.. Hepsi basimin tacidir. Nasirli elleri güneş yanigi tenleri ile basta ulke insanlarimin gida ihtiyaclarini karsilamada ve ulke ekonomimize yuksek katkıları takdire şayandır. Yakinen takip ettigim konudur ki ciftcilerimize son yillarda gecmise donemlere oranla en az 4 /5 misli nisbetle dogrudan ve dolayli destek saglanmistir. Destek çeşitliliği ve miktarinin kat be kat arttığını biliyoruz. Yetermi hayir yapilacak işler yokmu elbette çok ..

Erdal Yılmaz
Erdal Yılmaz - 2 yıl Önce

10 yıldır bag kurumu yatıramıyorum 127 000 bin TL sigortadan ve sağlıktan faydalanamıyorum daha hala çiftçi yi görmezden gelmek isteyen varsa akıl fikir versin inşAllah