Pakdemirli açıkladı! Satılmayan kurbanlıkları ESK alacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, satılmayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) alacağını dile getirerek, “Fiyatı bayramın üçüncü-dördüncü günü açıklamış oluruz. Arzu edenler ESK’da bu hayvanları kestirebilirler” dedi.

banner255
Pakdemirli açıkladı! Satılmayan kurbanlıkları ESK alacak
banner200

Bir TV kanalında konuşan Pakdemirli,  “Satılamayan kurbanlıkları ESK alacak. Fiyatı bayramın üçüncü-dördüncü günü açıklamış oluruz. Arzu edenler ESK’da bu hayvanları kestirebilirler. Kanlı görüntülerden uzak duralım. Veteriner kontrolünde keselim. Çevreye rahatsızlık vermeyelim.  Yağlı tohum ve hububat desteğinde 6 Ağustos tarihinde ödemeleri yaptık yılsonuna kadar da ödemelere devam edeceğiz” diye konuştu.

İLK KEZ BİR MÜDAHALE ETTİK

 “Ayçiçeği fiyatlarına Bakanlık olarak ilk kez biz müdahale ettik” diyen Pakdemirli, şunları kaydetti: “Geçen yıl dövizdeki durumdan ötürü ikame fiyatları çok arttı. Bugün ise farklı. Ayçiçek üreticisinin eline 2 bin 492 lira eline geçmiş olacak. Üreticimizin lehinde olsun diye bu işe ilk defa tüm birlikleri bir araya getirerek karara vardık. Çiftçiye elektrikli traktörde pil yedi saat dayanıyor, prototip seri üretime hazır. Ben bizzat test ettim son derece güçlü bir prototip oldu. Dünyada bir örneği olmayan traktör. Seri üretimde normal eşdeğer traktör neyse kategorisinin biraz daha pahalısı olabilir ama yakıtta tasarruflu olacak. AR-GE faaliyetimizi tamamladık bu Türkiye’nin bir başarısıdır.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251