Orman Genel Müdürlüğü personel alımında şartlar değişti!

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü bünyesine alınacak 4996 sözleşmeli personelle ilgili olarak yayınlanan ilanda iki gün sonra değişikliğe gitti. İki gün içinde yapılan değişiklik Bakanlıktaki liyakat sorununu yeniden gündeme getirdi.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımında şartlar değişti!
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde alınacak 4996 sözleşmeli personelle ilgili olarak ilanı Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanırken, bugün yeni bir ilan daha yayınlanarak, ilanda değişikliğe gidildiği duyuruldu. Sözleşmeli personel alımına ilişkin iki gün arayla yayınlanan iki ilan, Bakanlıktaki liyakat sorununu yeniden gündeme getirdi. Son yayınlanan ilana göre 36 yaş şartı kaldırılırken, Adapazarı ilçesi yerine Sakarya, İzmit ilçesi yerine de Kocaeli illeri yazıldı.

Bugün Resmi Gazete’de Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün ‘Sözleşmeli Personel Alımlarına İlişkin İlanlarda Düzeltme İlanı’ yayınlandı. Düzeltme ilanında 36 yaş şartı kaldırıldı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2019 yılı personel alım ilanı yayınlayarak 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru ve 1150 Orman Mühendisi alacağını duyurmuştu. Ayrıca bakanlığın çeşitli birimlerinde görevlendirmek üzere kurum 1146 mühendis, avukat biyolog, laborant, tekniker, büro personeli ve destek personeli alımı yapacağını açıklamıştı.  

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2019 yılı için 4 Bin 996 Memur personel alımına ilişkin önceki gün yayınlanan ilanda bazı değişikliklere gidildiğini açıkladı. İşte değişiklik yapılan başvuru şartları...

29 Ağustos 2019 tarihli ve 30873 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan ve 29 Ağustos 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüzün www.ogm.gov.tr adresinde yer alan Sözleşmeli Personel Alım İlanı, Sözleşmeli Personel (Orman Mühendisi) Alımı İlanı ve Sözleşmeli Personel (Orman Muhafaza Memuru) Alımı İlanında aşağıdaki düzeltmeler yapılmıştır.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI ile ilgili olarak;

- İlanın “Adaylarda Aranacak Özel Şartlar” başlıklı 2 nci bölümünde yer alan: “2-Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,” şartı kaldırılmıştır.

- İlanın “Adaylarda Aranacak Özel Şartlar” başlıklı 2 nci bölümünde yer alan: “3- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; - En az C sınıfı ehliyete sahip olmak,” şartına “-Cinsiyeti erkek olmak” şartı eklenmiştir.

- İlanda Ek-2 Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı İçin Mezuniyet Durumlarına Göre Tercih Yapılacak İlleri ve Sayıları Gösterir Liste’de yer alan pozisyonlar il bazında düzenlenmiş olup sehven “Adapazarı” olarak yazılan İlçe “Sakarya” İli olarak düzeltilmiştir.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL (ORMAN MÜHENDİSİ) ALIMI İLANI ile ilgili olarak;

- İlanın “Adaylarda Aranacak Genel ve Özel Şartlar” başlıklı 1 inci bölümünde yer alan: “b)Son başvuru tarihi 36 yaşından gün almamış olmak,” şartı kaldırılmıştır.

- İlanda Ek-1 Sözleşmeli Personel (Orman Mühendisi ) Pozisyonu İçin Tercih Yapılabilecek İlleri Ve Sayıları Gösterir Liste’de yer alan pozisyonlar il bazında düzenlenmiş olup sehven “Adapazarı” olarak yazılan İlçe “Sakarya” İli olarak, “İzmit” olarak yazılan İlçe “Kocaeli” İli olarak düzeltilmiştir.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL (ORMAN MUHAFAZA MEMURU) ALIMI İLANI ile ilgili olarak;

- İlanın “Adaylarda Aranacak Genel ve Özel Şartlar” başlıklı 1 inci bölümünde yer alan: “b) Son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,” şartı kaldırılmıştır.

- İlanın “Başvuru ve Sözlü ve Uygulamalı Sınava Alınacak Aday Sayısı ve İlanı” başlıklı 2 nci bölümünde yer alan: “Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 10 adet tercih yapabilecektir. KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSSP93 puanı dikkate alınarak ancak bir ilin sözlü ve uygulamalı sınav listesinde yer alabilecektir.” ifadesi; “KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu, belirlenen pozisyon sayısının 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.” olarak düzeltilmiştir. 

- İlanın “Yerleştirme İşlemi” başlıklı 6 ncı bölümünde yer alan: “Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 20 gün içinde Genel Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir.” ifadesinden önce gelmek üzere; “Tercihler adaylar tarafından online olarak alınacak olup tercih işlemleri ayrıca www.ogm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Asil olarak başarılı kabul edilen adaylar Ek-1’de yer alan iller arasından en fazla 10 adet tercihte bulunmak suretiyle tercihleri ve puanları doğrultusunda yerleştirilecektir. Tercihleri ve puanları doğrultusunda EK-1 de yer alan illere yerleştirmesi yapılarak sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar //isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden edevlet şifreleri ile sonucu öğrenebilecektir.” ifadesi eklenmiştir.

- İlanda Ek-1 Sözleşmeli Personel (Orman Muhafaza Memuru) Pozisyonu İçin Tercih Yapılabilecek İlleri Ve Sayıları Gösterir Liste’de yer alan pozisyonlar il bazında düzenlenmiş olup sehven “Adapazarı” olarak yazılan İlçe “Sakarya” İli olarak, “İzmit” olarak yazılan İlçe “Kocaeli” İli olarak düzeltilmiştir. İlan olunur.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 13:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarimci
Tarimci - 1 yıl Önce

Her taraf aynı. Adam ilahiyatci acikogretim mezunu mimar..... gelmis tarimda burokrat daha neler var neler. Tigemde basladi bu is

Bir Dost
Bir Dost - 1 yıl Önce

Tarım ve Orman Bakanlığı değil adeta diyanet işleri bakanlığı bizimkisi. Mehdiciler bitmemişken şimdi birde şirketçilerimiz oldu. Feto hizmetçisi sendikacılar ve hizmet eri müdürler ile bu kadar olur. Bu yapıya bulaşmayanları tenzih ederim.

Sınav ile atanmış İlçe Müdürü
Sınav ile atanmış İlçe Müdürü - 1 yıl Önce

Rezilliğe Bak! Orman Genel Müdürlüğü, öncelikle bir defa ormanları korumasını bilecek. Sonra orman kurma, geliştirme ve orman istihsalini verimli yönetebilme beceresini öğrensin. Personel alımı, Orman Genel Müdürlüğünün DEĞİL, Personel Genel Müdürlüğünün işi olmalıdır. Bu, şu demektir: Personel Genel Müdürlüğü, iflas etmiştir, bitmiştir/tükenmiştir. Şefinden, şube müdüründen, daire başkanından genel müdürüne ve yardımcılarına kadar hiç biri mühendis ve veteriner hekim olmadığı için bakanlığın bu sözde İnsan Kaynakları Yönetim Birimi çürümüştür, kokuşmuştur. Bu bakanlık, mühendis ve veteriner hekimlerin çalıştığı bir bakanlık olduğuna göre insan kaynaklarını da mühendis ve hekim hekimler sevk ve idare etmelidirler. Personel genel müdürlüğündeki çoğunluğu açık öğretim mezunu yöneticiler ile tarım dışı alanlardan diploma alan yöneticiler, sadece yazı işleri memurları olarak görev yapmalıdır. Bakanlıktaki yapısal reform, tam da burdan başlamalıdır.

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Bakanlik ust duzey yonetiminin %19 u tarimsal egitim almis. Onlarda en torpilli az bilgililer sanirim. Ne beklersin

Ahmet GÜNEŞ
Ahmet GÜNEŞ - 1 yıl Önce

Tarım bakanlığındaki yanlış atamaların kaynağını sendikalar oluşturuyor. Acilen sendikaların tarım bakanlığındaki tüm birimlerden lav edilmelidir. Artık fetö cüleri atadan bir sendika olduğu sürece vay ülke tarım ve hayvancılığı ile bakana, çok yakında bakanın başını yiyecek bu toçhir sen

F tipi müdürleri kim aklıyor koruyor?
F tipi müdürleri kim aklıyor koruyor? @Ahmet GÜNEŞ - 1 yıl Önce

Kafanızı kuma gömmeyin ey bakanlık yetkilileri. Hangi ile gitseniz aynı sözleri duyarsınız. Bakanlığı fetoseverlerden temizleyin artık.

Murat karabay
Murat karabay - 1 yıl Önce

İç Anadoluya hibe desteğinin verilmesini istiyoruz çiftçiyi bitirdiniz

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Tarimi bilmeyen tarimi yonetemez. Bakanlikta muhendis ve veterinerler soz sahibi olmazsa daha tapulari sirketlere teslim ederiz

Begeni
Begeni @Misafir - 1 yıl Önce

Adam veteriner ve ziraat muhendisi bakanlikta soz sahibi olsun diye yazana olmaz demis hazmedememis ki olumsuz oy vermis. Anlayin tarimi degil adam burayi takip ediyor hay Allahim sen neye kadirsin

İsmail
İsmail - 1 yıl Önce

36 yaş şartı kaldırıldı mülakat da kaldırılsın


banner151

banner251