Korona tarımda işçi sıkıntısına neden oldu

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, koronavirüs nedeniyle tarım arazilerinde çalıştıracak işçi bulmakta sıkıntı çektiklerini dile getirdi.

banner255
Korona tarımda işçi sıkıntısına neden oldu
banner200

Tarım faaliyetlerinin devam ettiğini söyleyen Okur, “Korona virüsü dolayısıyla çiftçimiz tam hızla ekime devam ediyor. Biz ekip dikmek zorundayız. Bu yıl şartlar ağırlaşıyor, işçi sıkıntısı çok.  Bu yıl fiyatların daha yüksek olmasını bekliyorum. Dünyada ürün bakımından en kaliteli, en düzgün ürün ülkemizde var. Hükümetimizin almış olduğu kararlar sayesinde çiftçimiz işini yapmaya devam ediyor. Virüsün en az olduğu ülkeyiz, dünya ülkeleri bizden alışveriş yapmak zorunda. Biz üreteceğiz, ihracata göndereceğiz. Hem çiftçimiz hem de ülkemiz kazanacak” diye konuştu.

Sözcü’ye konuşan Okur, koronavirüsü salgını nedeniyle işçi bulmakta sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, gerekli izinlerin alınması halinde işçilerin rahatlıkla çalışabileceğini söyledi. Okur,  “İşçiler mecburen gelecek, bizler de işçimizi çalıştıracağız. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında da çiftçiler muaf tutuldu. Bizim tam araziye çıkma zamanımız. İşimizi yapmak zorundayız, bu ürünler yetişmezse aç kalırız. Hafta sonu çiftçilere her türlü kolaylık sağlanacak” şeklinde konuştu.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 01:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim sığcı
İbrahim sığcı - 1 yıl Önce

Destekleme veriliyor diye sevinenemiyoruz testekler hepsi tedaş gidoyor

Dost
Dost - 1 yıl Önce

Bu besiciyi yazık bide buzagi başı 200 tl yi kesiyorsunuz peki devler 1 2 3 faz yardim oluyorda besicinin buzagi parasinami göz dikiyor niye açıklama yapmiyorsunuz

banner151

banner251