Hazineye ait tarım arazilerinde Kayseri ilk sırada

Koronavirüsle mücadele kapsamında tedbir amacıyla hazineye ait atıl tarım arazileri çiftçinin kullanımına açılmıştı. Söz konusu 14 milyon metrekarelik alanda üretimin yapılacağı araziler arasında, yaklaşık 4 milyon metrekare ile Kayseri ilk sırada yer alıyor.

Hazineye ait tarım arazilerinde Kayseri ilk sırada
banner200

Konuyla ilgili konuşna Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Üreticimiz açısından önemli bir yatırım aracı olacağına inandığımız bu toprakların sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi, üretime katkıda bulunması dua ve temennisi ile emeği geçenlere başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bir kez daha minnet duyuyor, teşekkür ediyoruz" dedi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında tedbir amacıyla hazineye ait atıl tarım arazileri çiftçinin kullanımına açılmıştı. Söz konusu 14 milyon metrekarelik alanda üretimin yapılacağı araziler arasında, yaklaşık 4 milyon metrekare ile Kayseri ilk sırada yer alıyor. Projeden yararlanmak isteyen çiftçiler tarım il ve ilçe müdürlüklerine başvuru yapabilecek. Çiftçiler yapılacak puanlama sistemine göre arazilerden yararlanacak. Atıl hazine arazisinin olduğu köylerde ikamet eden çiftçiler öncelikli olacak.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziraatçı
Ziraatçı - 2 yıl Önce

Hazine arazilerinden ekilmeyen alanların büyük kısmı tabii çayır meralardır hazineye ait tarım arazilerini vadandaşlar ileride sahip olmak adına zaten ekiyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken şey acizane tapulu ve küçülmüş arazilerin kuru ziraat alanlarında ekonomik olmaması nedeniyle boş bırakılan araziler bulunmaktadır, bu alanların desteklenip ekilmesinin sağlanması gerekiyor. Kanaatimce böyle araziler 14.000 da. (14.000.000 m2) den daha fazla olduğudur.

banner151

banner251