Günal: Tarsim pahalı bir ürün değil!

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Genel Müdürü Serpil Günal, salgın kapsamında tarımsal faaliyetin sürekliliği için çiftçi ve üreticilere TARSİM'i şiddetle önerdiklerini altını çizerek, “TARSİM aslında pahalı bir ürün değil. Bir dekar alan buğdayda sigorta yaptırırsa üretici 8 lira ödeyecek” dedi.

Günal: Tarsim pahalı bir ürün değil!
banner200

Üreticilerimize TARSİM'i şiddetle önerdiklerini aktaran Günal, "TARSİM aslında pahalı bir ürün değil. Bir dekar alan buğdayda sigorta yaptırırsa üretici 8 lira ödeyecek. Şimdi narenciye sigortasının zamanı geliyor. Portakalda 1 dekar alanda 5 bin kiloluk bir verim var. Bunun sigortası ise 100 lira. Yine zeytinde satın alacağınız dolu sigortası paketinde 1 dekarlık alan için 21 lira ödeniyor. Dolayısıyla TARSİM Sigortası ulaşılabilir fiyatlarda. Bu dönem özellikle buğdayda son kabul tarihlerini 30 Nisan'a öteledik. TARSİM'in 14 yıllık yaşam sürecinde ilk defa otomatik sera poliçelerini yeniledik. Küçükbaş hayvan hayat sigortasında 30 Nisan'a kadar eksper göndermeksizin sigortalama yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Günal, çok stratejik bir müşteri kitlesine sahip olduklarını belirterek,  şunları kaydetti: "Çünkü bir tarım ülkesiyiz ve şu anda sağlıkla birlikte tarımda ön planda. Bu süreçte de çiftçilerimize nasıl ulaşmamız gerektiğini planladık. Eksperlerimiz sahada işlerini aksatmadan sürdürüyor. Çiftçilerimiz endişe etmesin."  

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Karaoğlan
Mustafa Karaoğlan - 2 yıl Önce

Çiftçi olarak Tarsim e nasıl güvenmemizi beklersiniz.
Değişik zamanlarda 4 tane sigortalı hayvanım öldü ve 1 krş ödeme yapılmadı.
Sahada eksperleriniz adamına göre iö yapıyor.

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Tarsime ödenen sigorta ücretlerinden haberin yok o zaman

banner251