Giresun Ziraat Odası fındık için teşekkür ilanı verdi

Fındık taban fiyatlarının açıklamasının ardından fiyatla ilgili tartışmalar devam ediyor. Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan, geçtiğimiz günlerde fındık fiyatının en az 20 lira olmasını ifade etmişti. Erdoğan'ın fındık fiyatını 17 lira olarak açıklamasının ardından teşekkür ilanı vermesi tepkilere neden oldu.

Giresun Ziraat Odası fındık için teşekkür ilanı verdi
banner282

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, üreticinin kazanması için geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında fındık fiyatının en az 20 lira olması gerektiğini ifade etmişti. Ancak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun kalite fındığının taban fiyatını 17 lira olarak açıklamıştı. Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan, Erdoğan'ın 17 lira olarak açıkladığı fındık fiyatı için yerel gazetelere Erdoğan'a teşekkür için ilan verdi.

Haberler.com'da yer alan habere göre Karan, 17 liralık fındık taban fiyatının üretici adına önemli ve rakamın da memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

TEŞEKKÜR İLANI VERDİ

Karan, "Biz de üreticilerin temsilcisi olarak, mahalli gazetelere ilan vererek kararın alınmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli'ye, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli'ye, Ziraat Odaları Genel Başkanı Sayın Şemsi Bayraktar, Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk ile emeği geçen herkese teşekkür etmek istedik." dedi.

Ancak geçtiğimiz günlerde fındık üreticisinin para kazanması için fındık taban fiyatının en az 20 TL olması gerektiğini savunan Karan'ın bahsettiği rakamın altında açıklanan fiyat için teşekkür ilanı vermesi ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

"FINDIK FİYATI EN AZ 20 TL OLMALIDIR Kİ, ÜRETİCİ DE KAZANSIN"

Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan geçtiğimiz günlerde şu açıklamayı yapmıştı:

"TMO'nun depolarındaki fındık 18 lira edecek. TMO kazanacak. İhracatçı kazanacak. Ama üretici kazanmayacak. Böyle bir sistemi ve ticareti kabul etmiyoruz. Bu yıl fındık taban fiyatı en az 20 lira olmalıdır ki, üretici de kazansın. Serbest piyasada oluşturulmaya çalışan fiyat spekülasyonlarına üreticiler itibar etmemelidir. TMO'nun taban fiyatını beklenmelidir ve ona göre hareket edilmelidir"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 3 yıl Önce

Karadenizli Reise sahip çıktı, Reis de karadenizlilere teşekkürler

Mehmet Doğan
Mehmet Doğan - 3 yıl Önce

Niye taraflı haber yapıyorsunuz,fındık 17 lira +2 lira destekle 19 liraya denk geliyor.Üretici kazanıyor,teşekkür eder tabi.

banner151