Gıda denetim seferberliği sürüyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde başlatılan gıda denetim seferberliği tüm hızıyla sürüyor.

Gıda denetim seferberliği sürüyor!
banner282

Denetimle ilgili Tarım Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Pakdemirli'nin talimatları doğrultusunda, Ülkemiz genelinde eş zamanlı yürütülen ürün bazlı denetim seferberliği başlatıldı. Bu kapsamda başta Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Adana olmak üzere Türkiye'nin 81 ilinde başlatılan denetimlerde birçok iş yeri denetlenmeye devam ediyor.

Türkiye'de ilk defa uygulanan bu denetim sistemiyle her gün bir ürün çeşidi ya da sektör denetlenmek suretiyle ülke genelindeki bütün gıda işletmelerinin denetlenip, görülen aksaklıklar veya mevzuata aykırı durum tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlem yapılacak.

Vatandaşlarımızın güvenli gıdaya daha rahat ulaşması için yapılan denetimler sonucunda numunesi alınan ürünlerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmesi durumunda, ilgili firmalara para cezası uygulanacak ve isimleri kamuoyuyla paylaşılacak.

25-30 Kasım tarihleri arasındaki hafta boyunca her gün belli sektörleri kapsayan denetimler Türkiye genelindeki birçok işletmede yapılmaya devam edecek.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağrılı
Ağrılı - 2 yıl Önce

Ben tarım orman bakanlığını aradım borç erteleme için biz raporu maliye bakanlığına gönderdik dedi numarasını istedim maliye bakanlığını aradım bir bayan telefonu açtı ben numarayı tarımda aldım dedim hiç konuşturmadı beni siz borç erteleme için arıyorsunuz değilmi evet dedim yok 2019 borç erteleme kesin yok iyi günler dedi ve kapattı.

Rıza
Rıza - 2 yıl Önce

Bende aradım maliye bakanlığını bana dediği şu çok kişi arıyor borç erteleme için ama bu yıl kesin erteleme olmayacak geçmiş olsun dedi.