Genel Müdürden çiftçiyi heyecanlandıran açıklama: Her ilde olacağız!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, çiftçinin ürünlerini tüketiciye ulaştırmak için çaba harcadıklarını belirterek, "Market sayısını iki yıl içinde 500'e ulaştıracağız" dedi. Poyraz'ın bu açıklamaları ürünlerini satmakta zorlanan çiftçi tarafından sevinçle karşılandı.

banner255
Genel Müdürden çiftçiyi heyecanlandıran açıklama: Her ilde olacağız!
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, çiftçinin ürettiği ürünleri doğrudan tüketiciyle buluşturabilmesini istediklerini belirterek, "2017'de 1 şubeyle başlayan ve şu an 17'ye ulaşan, yıl sonuna kadar 50'ye çıkartacağımız market sayısını 2 yıl içerisinde 500'e ulaştıracağız." dedi.

Tarımsal girdileri çiftçiye sağlamalarının yanı sıra çiftçinin ürettiği ürünleri de tüketiciye ulaştırmak için çaba harcadıklarını dile getiren Poyraz, söz konusu gayretlerini son birkaç yılda somut hale getirdiklerini söyledi.

HER İLDE BİR MARKETİMİZ OLSUN İSTİYORUZ 

Poyraz, Tarım Kredi'nin ürünlerinin yaklaşık 26 bin markette satıldığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"Her köşede bir marketimiz olsun istemiyoruz ama her ilde bir marketimiz olsun, çiftçi ürettiği ürünü doğrudan doğruya tüketiciyle buluşturabilsin istiyoruz. 2017'de 1 şubeyle başlayan şu an 17'ye ulaşan, yıl sonuna kadar 50'ye çıkartacağımız market sayısını 2 yıl içerisinde 500'e ulaştıracağız. 500 marketi Anadolu'nun il ilçelerine doğru bir şekilde yaygınlaştırmak için planlama yapıyoruz."

Poyraz, marketlerde diğer kooperatiflerin ve kamu kuruluşlarının ürünlerinin de yer aldığına dikkati çekerek, özellikle kadın kooperatiflerini önemsediklerini ve yaygınlaşması için çalışmalar yaptıklarını bildirdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 00:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

TARIM KREDİ MARKET İŞİNE NEDEN GİRİYOR... ZERRE KADAR AKLI, İNSAFI, FERASETİ OLAN BİR ALLAH’IN KULU ŞUNU GÖRMELİDİR; TKK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN BAŞLAYARAK BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNE, GÜBRETAŞINDAN TARKİMİNE, TAREKSİNDEN TARNETİNE KADAR TKK’NIN KILCAL DAMARLARINA KADAR GİRMİŞ LİYAKATSIZ EHLİYETSİZ YÖNETİMİ, HAK TANIMAZLIĞI, USULSÜZ VE HAKSIZ KAZANCI VELHASIL TÜM OLUMSUZ UYGULAMALAR YETMİYORMUŞ GİBİ ŞİMDİDE PERAKENDE MARKET İŞİNE GİRMİŞLER... BU İŞİN İÇİNDE DE YİNE HİNLİK VAR, ALİ CENGİZ OYUNU VAR

Hadi evinize
Hadi evinize @HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

Bakan değişecek. Bu kesin! Bakan olamayacağını öğrenenler de ballı maaş devam etsin diye, 500 mağaza, diyecekler... Çiftçiyle eğlendiğiniz, Reis'in güvenini istismar ettiğiniz yeter!

Gerizekalı dolu daire
Gerizekalı dolu daire @HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

Trabzon kapatsın gereksiz samsun veya sivas bağlanmalı müdür yrd bana söz verdi yerini değişelim benle birlikte 3 kişiyede söz verdi öğrendim ki 5 yıl sabit tayin halkımız yok bu müdür yrd bana yalan konuşmaya gerek varmi yok diyebilir korkusu yerimden olurum korkusu herkeze aynı yalan .

Çiftçiye hizmet değil, koltuk davası.
Çiftçiye hizmet değil, koltuk davası. - 2 yıl Önce

Neden 2 yıl sonra verebildiniz bu kararı? Kısıklı'da Sayın Cumhurbaşkanı'nın market ziyareti tek sebebiniz olmasın! Tamam, hadi 500'e çıkartın şube sayısını da bu idarî akılla mı? 500 şubeye çıkın, oluşan zararla ne kooperatif, ne birlik, ne de çiftçi kalır geride... Siz fikriniz, projeniz olmadan 2 yıldır milletin vaktini çaldınız ve sadece yüksek ücretinizi koruyabilmek için bu altını dolduramadığınız, fizibilitesi olmayan işe kalkışıp, yerinizde kalmaya çalışıyorsunuz. Artık gölge etmeyiniz İris'e geri dönünüz.

Sahiden.
Sahiden. @Çiftçiye hizmet değil, koltuk davası. - 2 yıl Önce

Giderken, gönül rahatlığıyla, bu kurumdan aldığımız her kuruşu hak ettik ve helâlinden kazandık diyebiliyor musunuz? Yaptığınız her işi, bugün olsa gene yaparım diyebilmekte misiniz? Haksızlık, hukuksuzluk, usulsüzlük ve hırsızlıkla mücadele ettim, her zaman işin ehlince yapılmasına riayet ettim ve Allah'a hesap veremeyeceğim işe imza atmadım! Ne dersiniz, öyle mi oldu sahiden?

Dağdan gelmiş bağdakini...
Dağdan gelmiş bağdakini... @Çiftçiye hizmet değil, koltuk davası. - 2 yıl Önce

Poyraz ve ekibi 500 market işinide çok iyi becerir. Amaaa Reisimiz piyasan çok pahalı olduğunu duyarsa ki mutlaka duyacaktır. O zaman dağdan gelenlerin işi çok zor. Gerisini siz tahmin edin...

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Ben vAllahi, poyraz beyi gördüğüm zaman heyecan anıyorum,titriyorum,korkuyorum. Kan ter içinde kalıyorum, düşünün tarım kredi ortagiyim dünyanın en yüksek girdisi ve faiziyle bogusuyorum, anlatıyoruz,söylüyoruz anlayamıyoruz, battik bir dilim ekmeğe muhtaç hale geldim. Ama tarım kredi dünyanın en pahalı girdisi ve faiziyle bizi boğdu,nasıl kormiyayim korkuyorum ve heyecanlanıyorum,yapacak bir şey yok,Allah'a havale ediyorum, bizi bu duruma dusurenleri...

Şeref yoksul
Şeref yoksul @Ali - 2 yıl Önce

Tarım kıredi kooparatifleriniz cifciyi ancakbatırmaya odaklı 100/ de 30 /32 fayizmi olurmuymuş bu fayizler resmen tepeciliktir tarım kıredi koparatifimisiniz tepecimisiniz belideyil milete ekmek veren cifci ama cifciyi ekmeye muhtac etiniz

banka kurma işi ne oldu.
banka kurma işi ne oldu. - 2 yıl Önce

f tipi çiftlikler kiralandı. f tipi sigorta şirketi alındı başak yapıldı. f tipi elemanlar tekrar şirketlere alındı baş yapıldı yönetim kurulu yapıldı . siyasi güç var diye bedrettin beyde a. kutlu da banka kuruyodu bir uçkura gitti hayırlısı samsında bafay kırklarelide gıda da market kurmuştu azcık geçmişten ders al genel müdür desinlere oynama.. bol şans sana kumara devam..

Candan mahmut
Candan mahmut - 2 yıl Önce

At binicisine göre kisner; o market daha oncede vardi kisnemiyordu mahmut bey kisnetti.rodeo binicisi olsaydi at degil kendi kazanirdi.at kazandi kurum kazandi kurumsal hafiza olmasada.rodeo binicisi hala atin sirtindan inmedi at oldu olecek.

Basri Baba
Basri Baba - 2 yıl Önce

o marketleri de beceriksiz kişilerin eline verir zarar ettirir, zararı kapamak için tk’dan para transferi yapılır, yük böylece gene çiftçinin boynuna takılır.tanzimin zararı neyle kapatıldı?

Muharrem Ertürk
Muharrem Ertürk - 2 yıl Önce

Her ilde olsanız ne olur olmasanız ne olur?
Bu çiftçinin batmasının en büyük sebebi tarım kredi Kooparatifleri değilmidir??
Faiz oranlarınızı açıklayın. İspat istiyorsanız ispatlıyalım!!
Bu Kooparatif ler çiftçi paraları ile kuruldu , çiftçiyi soyan en büyük yerde kooparatif faizleri değilmidir?
Kooperatif başkanlarının aldığı maaşlar bir çiftçinin yıllık kazancından fazla değil mi?
Bu kooparatifler ya devlet denetimine alınmalı veya özelleştirilek çiftçinin kuruluş parası iade edilerek kapatılmalıdır. Aldığınız yediğimiz her kuruş haramdır. Kalkıp birde timsah gözyaşları ile milleti halkı ve çiftçiyi kandırmayın

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

TMO'nun görevi tarım krediye verilmelidir. Tarımda benzer işleri yapan kamu kurumları tek çatı altında olmalıdır. Mevzuat değişikliği bir KHK ya bakar.


banner151

banner251