ESK besicinin elinde kalan hayvanları kesmeye başlayacak!

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, kesim fiyatlarının düşüklüğü ve ESK’nın kesimleri durdurmasından dolayı sıkıntılı günler geçiren besicilerin sorunlarının kısa zamanda çözüleceğini söyledi. 

ESK besicinin elinde kalan hayvanları kesmeye başlayacak!
banner200

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, ESK Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Uzun’u ziyaret ederek, sektörde yaşanan sorunları görüştü. Görüşme sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Karabulut, ESK’nın önümüzdeki hafta itibariyle kesimleri yeniden başlatacağını ve kesim fiyatlarında da artış yapılacağını söyledi. 

Karabulut, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: 

“Değerli üreticiler yoğun bir uğraş yoğun bir emekten sonra üreticinin sıkıntılarını sorunları geçicide olsa çözüme kavuşturulmuştur.Van’daki toplantı ardından ESK Genel Müdürüm sayın Osman Uzun beyefendi ile uzun bir görüşmenin ardından sayın Genel Müdürüm, sayın Bakanımızla yarın tekrar görüşerek (bugün) önümüzdeki haftadan itibaren ESK üreticinin elindeki yetişmiş hayvanları 30 TL olan kesim fiyatına zam vererek kesmeye başlayacaktır. Türkiye genelindeki üreticilerimize duyurulur. Cenabı Allah hakkımızda hayırlısını versin."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin salgın
Metin salgın - 2 yıl Önce

Bu yara çok büyüdü kapanmaz önümüzdeki günlerde bilhassa köylerde vtarım ve hayvancılık yapacak hiç kimse kalmayacak o zaman rahat etsinler yazık bu köylerdeki insanlara

nedim güler
nedim güler - 2 yıl Önce

SAYIN BAKANIM ET SÜTKURUMU GENEL MÜDÜR VE DAİRE BAŞKANLIKLARI AİLE ŞİRKETİ GİBİYÖNETİYORLAR DAHA DOĞRUSU YÖNETEMİYORLAR DEĞİŞİM ŞART.
MAĞAZALARDA ET VARKEN 5 KİLOET İSTEYEN VATANDAŞI GERİ ÇEVİRİYORLAR ŞİKAYETLER DİZ BOYU.

İlker
İlker @nedim güler - 2 yıl Önce

Nedim sen kesin ESK kurum personelisin

nedim güler
nedim güler - 2 yıl Önce

Sayın illker bey ne fark eder etsüt kurumupersonel iolmuş veya olmamışım sonunda bu söylediklerim doğrumu değilmi önemli olan bu yazık oluyor bir vatandaş olarak değerlendirelim.

İlker
İlker @nedim güler - 2 yıl Önce

Aile şirketi derken neyi kast ediyorsun ki. Daire başkanları kızı oğlu damadı mı. Diyelim ki öyle kardeş maliye bakanı damat unutma ;)

Ziya küçük
Ziya küçük - 2 yıl Önce

Çok geç alınmış bi karar... yazık 29 TL den kestim 1500 TL zararım oldu... çiftliğim bomboş şuan...

İlker
İlker - 2 yıl Önce

İyi güzel de ESK depolardaki 42bin ton eti ne yapacak. Söyliyeyim mi? Birilerini zengin edecek.

Hamdi Yücel
Hamdi Yücel - 2 yıl Önce

İthalat a devam etsin milli parklara kurt bırakmalarını seyretsin hayvancılığa desdekleme veriyok diye avutmasinlar ucuz et yedirecegiz millete vaat yem gübre ilaç mazot her gün zam çiftçi AKP'den koptu

Arif sağ
Arif sağ - 2 yıl Önce

Hayvancılığı tekelleştirip vatandaşa itiklemeye az kaldı ha gayret size sayın büyükler

Köylü
Köylü - 2 yıl Önce

Nedim kardeş depolar dışardan gelen etlerle doldu.ha diyeceksin burda pahallI yem fiyatlarını çeksin aşağıya burda dahada ucuz olur bizde kazaniriz. Yemin kilosunu 1.80 en alıyoruz


banner151

banner251