Emniyet’ten tarım denetimi!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), hasat döneminin başlamasıyla tarım araçlarına yönelik denetimini artırdı. Yapılan denetimlerde, 6 bin 795 sürücü denetlenirken, 192 araç trafikten men edildi.

banner255
Emniyet’ten tarım denetimi!
banner200

EGM’nin sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımda, ülke genelinde tarım araçları denetimlerinin yapıldığı belirtildi. Açıklamaya göre, tarımsal faaliyetlerde kullanılan araçların ve römorklarının yılın sadece belirli dönemlerinde trafikte bulunmaları ve çoğunlukla köylerde/kırsal bölgelerde faaliyet yürütmelerine bağlı olarak zaman zaman standart dışı yüklemelerle gün bitiminde gece seyrettiği, eksiklikleri veya yapıları itibariyle diğer sürücülerce görülmelerinin sınırlı düzeyde olduğu ve trafik güvenliğinin olumsuz etkilendiği tespit edildi.

193 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Açıklamanın devamında, şu ifadeler yer aldı: "Trafik güvenliğini sağlamak ve tarım araçları kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla 18 Temmuz 2019 tarihinde ülke genelinde 'Tarımsal Faaliyette Bulunan Zirai Araçlara' yönelik özel denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde, 6 bin 705 araç sürücüsü denetlendi, 183 aracın sigortasız, 319 aracın ise muayenesiz olduğu tespit edildi, 192 araç trafikten men edildi, 1 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı, toplam 890 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

Ülke geneli deyip yalan söylemeyin bu uygulama sadece batı bölgelerinde olur kazaları önlemek içinde yapılmaz arsızca yiyip içen yöneticilerimize kaynak oluşturmak için yapılır başta belediyeler olmak üzere her kurumu tam takır yapmışlar

Köylü
Köylü @Çiftçi - 2 yıl Önce

Para tuzağı ne insanların sağlığı dogu ve güneydoğuda herşey mubah icanadolu ceza ciftcide kimsesiz ya

Vurun Abalıya..
Vurun Abalıya.. - 2 yıl Önce

Çiftinin sırtından hiç içmeyin olur mu? Nasıl olsa gariban, sesi çıkmaz...

Çavuş
Çavuş - 2 yıl Önce

Arkadaşlar haklısınız çiftci zor durumda ama şuda bi gerçek 15 20 yıldır muayene yaptırmayanlar var araçta aydınlatma sıfır 3 4 tane remork takanlar var bu şekilde araçlar kavşaklara dahi sığmamakta 3 yılda bir traktör muayenesi ve 150 tl civarında kusura bakmayın kimseninde canı bu kadar ucuz değil

Fa.Şa
Fa.Şa - 2 yıl Önce

Çiftçi babadan kalma traktörle işini idame etmeye çalışıyor ya onuda elinden alınca ne yapar diye soran varmı? Sanki traktör alabilcekte mevcutuda elinden trafikten men edip alıyorsunuz.Çiftçinin hali nicedir, musAllah taşındaki çiftçinin imamı yoktur namazını kıldırsın cemati yoktur cenazeyi kaldırsın.ALLAH rahmet eyleye.Gün ola devran döne çiftçimdeki bu yokluklar çevresine sirayet etmeye başladığından yönetimlerin haberi yok lakin iyice belirginleştiğinde iş işten geçmemiş olmasını dilerim.

Arslan
Arslan - 2 yıl Önce

Kardeş traktör muayenesi 3 yılda bir ve 142 tl

Recber
Recber - 2 yıl Önce

Zaten buyuksehir yasasiyla vergisine elektirigine suyuna ... zam geldi. Slmdide uygulamalarla koyu terkedin deniyor

Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

Zaten çiftçi bitmiş durumda birde eski traktör ünü alın elinden tam olsun

Eses
Eses - 2 yıl Önce

Bir trsktorun arkasına 45 ton yük bağlayıp 35 km pancar getireni çok gördüm çiftci zor durumda olabilir demogojiye gerek yok baskalarinin hayatı bir traktörden ucuz olamaz. Ben traktorlerimi iki yıldır mecburi sebebler dışında karayoluna çıkarmiyorum cikarkende sigortasiz lambasiz asla cikmiyorum.


banner151

banner251