Dünya rekoru belgesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verildi

‘Geleceğe Nefes’le gelen dünya rekoru tescil belgesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a armağan edildi.

Dünya rekoru belgesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verildi
banner200

11.11.2019 tarihinde 'Geleceğe Nefes' Seferberliği kapsamında, 81 ilde 2023 noktada, yaklaşık 1 milyon kişi tarafından, 11 milyon fidan 3 saatte toprakla buluştu. Fidan dikim törenlerine, öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine, sanatçısından sporcusuna kısaca 7'den 77'ye toplumun bütün kesimlerinden vatandaşlar katıldı.

Türkiye, ağaç sevgisi ve orman bilinci konusunda dünyaya örnek olacak bir seferberlik hareketine imza atarken; 'Geleceğe Nefes' ilk dünya rekorunu da kırdı.

Gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğinin önemli noktalarından biri Çorum oldu. Guinness Rekorlar kitabında da yer alan ve ''232.647 adet fidan ile Endonezya'ya ait olan '1 saatte en fazla fidan dikme' dünya rekoru, Çorum'da 3 bin kişinin katılımı ile dikilen 303 bin 150 fidan ile Türkiye adına tescil ettirildi.

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli de Çorum'un dünya rekoruna ilişkin tescil belgesini, bu rekora giden yolda başından sonuna destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a takdim etti.

Geleceğe Nefes Seferberliği ile Türkiye adına tescil ettirilmesi hedeflenen diğer Guinness Dünya Rekoru ise, "Dünyanın en büyük online fidan diken insan fotoğrafı albümü" olacak. Bu rekor için, 11 Kasım'da fidan dikenlerin, fidan dikim süresi 3 saat içinde ve sonrasında fidan dikerken çektikleri fotoğraflarını www.gelecegenefesalbum.com sitesine girerek yüklemesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın, çektikleri fotoğrafların Guinness tarafından onaylanabilmesi için gereken teknik koşullar da www.gelecegenefesalbum.com sitesinde yer alıyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aykut
Aykut - 2 yıl Önce

Ya şu boş işleri bırakın da çifçi perişan halde ne zn çıkacak borç erteleme ondan bahs edin

Zeki aktaş
Zeki aktaş - 2 yıl Önce

Tapuya göre verilen destekler yanlış tarlaya gidin bakın üreten çiftçiye destek verin

Yavuz
Yavuz - 2 yıl Önce

Kendi kendinize ödülendirmeyin bu tür şeyler boştur önemli olan çifçinin sizde memnun olmasıdır borç kırtlağa kadar. neden çikmıyor borç erteleme?

banner251