Depremde yaralanan hayvanlara yönelik çalışmalar başlatıldı

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, depremden etkilenen ve yaralanan hayvanlara yardım çalışmalarına her türlü desteği sağlamak üzere Elazığ ve Malatya Veteriner Hekimleri Odasının çalışma başlattığını belirtti.

Depremde yaralanan hayvanlara yönelik çalışmalar başlatıldı
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, şunları kaydetti: 

"Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen ve bazı çevre illerde de hissedilen 6.8 şiddetindeki depremde son bilgilere göre Elazığ’da 16, Malatya’da 4 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, binin üzerinde yaralı olduğu haberini derin üzüntüyle karşıladık. Temennimiz, ölü ve yaralı sayısının artmaması yönündedir.

Tüm kalbi duygularımla depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaslı ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz. Depremden etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Başta AFAD ve Kızılay olmak üzere bölgede eksi 20 derecede canını dişine takarak çevre illerden kurtarma çalışmalarına katılan Sağlık Bakanlığı UMKE, Jandarma, İtfaiye, Karayolları ekiplerine, tüm kurum ve kuruluşlara sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği, bölgede depremden etkilenen ve yaralanan hayvanlara yardım çalışmalarına her türlü desteği sağlamak üzere Elazığ ve Malatya Veteriner Hekimleri Oda Başkanlıklarımızla derhal temasa geçmiş olup, üzerimize düşen her türlü görev yerine getirilecektir. Türkiye’nin başı sağolsun"


 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 17:18
YORUM EKLE
banner151

banner251