“Ülkemizin, milletimizin ve kurumlarımızın kaybedecek, boşa geçirecek zamanı yok, Konya Şeker olarak 2019'un kıymetinin idrakindeyiz. Türk çiftçisine 14 yılda 45 tesis ve bir marka kazandırdık" dedi.

" />

Çiftçinin kaybedecek yıllara tahammülü yok!

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, çiftçinin kaybedecek yıllara tahammülünün bulunmadığını belirterek, "Boşa geçirecek ne bir yılımız ne de bir dakikamız var" dedi. Yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınlayan Konuk, “Ülkemizin, milletimizin ve kurumlarımızın kaybedecek, boşa geçirecek zamanı yok, Konya Şeker olarak 2019'un kıymetinin idrakindeyiz. Türk çiftçisine 14 yılda 45 tesis ve bir marka kazandırdık" dedi.

Çiftçinin kaybedecek yıllara tahammülü yok!
banner200

25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker olarak 2019'un kıymetinin idrakinde olduklarını belirterek, "tıpkı geçmiş yılların kıymetini bildiğimiz gibi. Çünkü bizim geçmişte yapacak çok işimiz vardı. O çok işleri yapmaya gayret ettik. Bugün yapacağımız çok iş var, yarın da gelecek yıllarda da olacak. Bizim acelemiz var, kaybedilen yılları kazanmaya, bir yıla birkaç yılı sığdırmaya, önümüzde koşanlara yetişmeye, önce onları yakalamaya, sonra da geçmeye çalışıyoruz" dedi.

Konuk, yeni yıl mesajında şunları kaydetti:

"Bizim sektörümüzde Türk çiftçisinin dünyanın peşinden sürüklenmesine rıza göstermiyor, dünyayı peşinden sürüklemesi için yaptığımız işlerle itirazımızı ortaya koyuyoruz. O itiraz Türk çiftçisine kıymetini bildiğimiz 14 yılda 45 tesis ve bir marka kazandırdı. Çiftçisinden aldığı tarımsal ürüne ödediği bedeli44 katına çıkaran bir ivme yakalattı. Nietzsche “içine doldurulacak çok şey olduğu zaman, günün yüzlerce cebi vardır” diyor.

Konya Şeker olarak biz 2019'u her günün yüzlerce cebini dolduracak kadar çok iş yapma gayret ve azmi ile karşılıyor, ülkemiz ve milletimiz için de 2019'un bir kazanç yılı, içine bir değil birkaç yıllık işler sığdırılacak bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Tıpkı Konya Şeker gibi milletimizin ve ülkemizin önünde doğru konulmuş ve tartışılmayacak, etrafında kenetlenilecek hedef ve iddiaları var. Milletimizin de Türk çiftçisinin de o hedef ve iddiaları gerçekleştirmek için kaybedilecek yıllara tahammülü yok.

2019'dan itibaren her yılın bizim ülkemizin bizim milletimizin ve Türk çiftçisinin tarihinde kazanılmış yıllar olarak yazılmasını, milletimizin ortak hafızasında 2019'dan başlayarak gelecek tüm yılların zenginliğimize zenginlik, gücümüze güç ve kudretimize kudret katan yıllar olarak yer etmesini diliyor, dün olduğu gibi yarınlarda da daha güçlü, daha kudretli, daha müreffeh bir Türkiye yolunda üzerimize düşeni eksiksiz ve tam yapmaya devam edeceğimizi beyan ederek, başarı, sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket dolu bir yıl dileği tüm hemşehrilerimin ve milletimizin yeni yılını kutluyorum.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
BAY ACELECİ
BAY ACELECİ - 3 yıl Önce

Acelen varsa o Meclis’e girdiğinde neden bir gün çıkıp da bir şey demedin??? Üstelik Meclis Tarım Komisyonu başkanıydın!!!

Konuşmayla olmuyor
Konuşmayla olmuyor - 3 yıl Önce

Bu röportajı yapan, yayınlayan ,internet sitesinde yayına açan kişiler. O adama bir sorun firmalarınızdan çiftçiye borçlu olan varmı ve bu borçları ne zamanödeyeceksin. Nisan ayından beri topladığınız sütün parasını ödemiyorsunuz çiftçi perişan

Sut parasini odemiyolar
Sut parasini odemiyolar - 3 yıl Önce

Torkuya sut veriyorum 3 aydir para odemiyolar bi yardimci olun

CATAK DESTEK ODEMELERI
CATAK DESTEK ODEMELERI - 3 yıl Önce

Her yıl 21 veya 22 aralıkta ödenen desteklemeler bu sene neden ödenmedi bilgisi olan var mı? Lütfen bizide aydınlatsın

Sorunlar
Sorunlar - 3 yıl Önce

Sayın konuk ak partiden vekil seçildikten sonra dilini yuttu senden köylünün beklediği bu değildi tarım bakanı olmanı çiftçinin sorunlarıy la ilgilenmeni beklemiştik sanki sahada hiç yoktun.

- 3 yıl Önce

Bakan olacak adamsın

Kimlere rotasyon
Kimlere rotasyon - 3 yıl Önce

Sayın Recep Konuk bakan olma şansını kaybetmemek için mecliste sustu ve kendisine hiç yakışmadı. Yinede Tarım Bakanlığına en çok yakışan isimlerden birisidir.

banner151

banner251