Çiftçi ÖTV ve KDV’den muaf tutulsun!

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, çiftçinin girdi maliyetleri arasında yer alan elektrik, mazot, gübre gibi ürünlerde ÖTV ve KDV’den muaf tutulması gerektiğini belirtti.

Çiftçi ÖTV ve KDV’den muaf tutulsun!
banner200
banner217

TOBB’un Kayseri’de düzenlenen toplantısında konuşan Bağlamış, “Bölgemizin gelişmesi ve güçlenmesi, bölge oda ve borsalarımızın istişare halinde olması, birlikte hareket etmekten geçmektedir. Bu anlamda bizler tarım ve hayvancılık sektöründe girdi olarak kullanılan elektrik, mazot, gübre, zirai ilaç ve tohum gibi ürünlerin maliyetlerinin çok yüksek olması üreticilerimizi olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuz etkilerin kaldırılması için tarımsal üretim aşamasında girdi maliyetleri arasında en çok paya sahip olan elektrik, mazot, gübre gibi ürünlerde ÖTV ve KDV'den muaf tutularak üreticilerin desteklenmesi için birlikte hareket etmeliyiz” diye konuştu.

İç Anadolu Bölgesinin imkansızlıklar içinde imkansızı başaranların olduğu bir bölge olduğunu dile getiren Bağlamış, şunları söyledi: “Aslında baktığımız zaman coğrafya olarak doğal zenginliklerimiz çok yok. Tarım ve hayvancılığımız çok yok. O zorluklara rağmen başarı hikayesi yazan insanların temsilcisisiniz. Geçmişte bu illerimizin durumunu hepimiz çok iyi biliyoruz.”  

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 1 yıl Önce

Yemde kdv düşürdüler ciftciyemi yaradi yem faprikalarina yaradi

Seyithan Çiftçi
Seyithan Çiftçi - 1 yıl Önce

Banderas

ZİRAAT ODA BAŞKANLARI
ZİRAAT ODA BAŞKANLARI - 1 yıl Önce

BURADAN TARIM VE ORMAN BAKANIMIZA SESLENİYORUM ZİRAAT ODALARI BAŞINDA BULUNAN KİŞİLERİN ZİRAAT MÜHENDİSİ OLMASI LAZIM BÖYLE BİR ŞART OLUŞMASI LAZIM VE BU KURUMA BAŞKAN SEÇİMİ DE OYLA DEĞİL KPSS MÜLAKAT ŞARTI VE MESLEKTE 20 YAŞ DOLDURMUŞ TECRUBELİ KİŞİLERDEN OLUŞMALIDIR.TARIM DANIŞMANLIĞI VE İYİ TARIMIN DA KALDIRILMASI LAZIM. BUNUN YERİNE ZİRAAT ODASINDA ÇALIŞAN ZİRAAT MÜHENDİSİ KARDEŞLERİMİZİN MAAŞI HER YIL YAPILICAK SÖZLEŞME KARŞILIĞINDA DEVLETİMİZCE ÖDENEBİLİR İYİ TARIM VE DANIŞMANLIK ÜCRETİ ZİRAAT ODA BAŞKANLARINA GELİR OLMAMALI.

banner151

banner251