Ankara Büyükşehir Belediyesi tarım atağını hızlandırdı

Üretim sezonun başlamasıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait tarım arazilerinde üretim çalışmaları hızlandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla, ürünler toplandıktan sonra tek tek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarım atağını hızlandırdı
banner200

Yavaş'ın kırsal kalkınmayı ve tarımsal ekonomiyi desteklemek amacıyla tarım arazilerinin değerlendirilmesi yönündeki talimatı sonrası Gölbaşı Karaoğlan Mahallesi'nde 250 dönüm alanda sebze, 500 dönüm alanda ise patates ekimine başlandı.

Ekimi yapılan ürünler hasat zamanı toplayarak ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz dağıtacak. Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Fazıl Köremezli, sözleşmeli üreticilerden alınacak ürünler ile boş ve atıl durumda olan tarım arazilerini değerlendirerek ekim yapmayı sürdüreceklerini söyledi.

Köremezli, “Bu arazilerde biber, salatalık ve domates üretimlerimiz var. Buradan elde ettiğimiz ürünleri toplayarak sosyal yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız. Belediyeye ait diğer arazilerin analizleri bitmek üzere. İlçelerde bulunan kooperatifler, Ziraat Odaları ve çiftçilere tohum, gübre, mazot ve ilaç desteği vererek satın alma garantili bir şekilde üretim yapılmasını sağlayacağız” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarimci
Tarimci - 2 yıl Önce

Baskan akilli adam bakanligin is bilet adamlarini topluyor

Suat aydın
Suat aydın - 2 yıl Önce

Karaoğlandaki araziye su götürmek için kazılmak istenen boru hattı boyunca normal çiftçilerin arazilerinin ortasından geçirilmek istenmektedir burda çiftçilerin arazileri hem değer kaybedecek bende işlemesi zorlanacak gidecek hattın yol güzergahlarından gitmesi kimseye zarar vermeyecek fakat bazı alanlar sit alanına giriyor çevre bakanlığı izin vermiyor diye vatandaşın tarlasını mahvediyorlar halbuki sit alanı dedikleri yerlerde her türlü yerleşim mevcut kaş yapalım derken göz çıkarıyorlar orada uretılen sebzeler helalinden yetiştirmelı hiç kimseye zarar verilmeden kimsenin hakkı çiğnenmeden olmalı

celal çil
celal çil - 2 yıl Önce

Güzel bir uygulama.
Başarılar dilerim.

banner151

banner251