Amasya’da tarımın 2019 değerlendirilmesi yapıldı

Amasya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, düzenlediği basın toplantısıyla tarımda ve havyacılıkta 2019 yılının değerlendirmesini yaptı.

Amasya’da tarımın 2019 değerlendirilmesi yapıldı
banner282

Tarım alanında önemli potansiyelin ve üretimin gerçekleştirildiği ilimizde farklı ürün gamlarına hitap eden çeşitli yatırımlarla ilgili çalışmaların bulunduğunu belirten Amasya Valisi Osman Varol, "Tarımsal geliri çok yüksek olan bir tarım şehriyiz. Çiftçilerimizin birim başına kazancını yükseltmemiz gerekiyor. Tarımsal gelirin artması aynı zamanda diğer sektörlerin tamamının refaha ermesine vesile olacaktır. Vatandaşlarımızın belirli bir toprak parçasından daha yüksek gelir elde etmesi için bütün amacımız üreticilerimizin yüksek standartta yaşamını sürdürmeleri, yüksek gelir elde etmeleri ve üretimi sürdürmek vasıtasıyla ülkemizin bereketli şekilde ekonomisini sürekli olarak kalkındırıp geliştirerek yoluna devam etmesidir" dedi.

 Varol, şunları kaydetti: "3 Milyon TL'ye yakın tarıma yönelik bir bütçe ayırdık. Bu çok ciddi bir rakam. Sulama yatırımları, gölet yapımı noktasında çabalarımız var. Bizim insanımız çalışkandır. Gayretlidir. Çok kolay öğrenir. Çok pratik bir şekilde gelişmelere ayak uydurur. İnsanımızın bu özelliğinden istifade ederek bu desteklerle, katkılarla kısa zamanda arzu ettiğimiz alanlarda istediğimiz başarıyı elde edeceğimizi düşünüyorum."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümit balcı
Ümit balcı - 2 yıl Önce

Bir çiftçi olarak ziraat bankasına gittim de bana kıredi puan düşük diye kıredi vermiyorlar malıma ipotek edin diyom ama yok olmuyor neymiş bakan puanı düşük olan kişileri olumsuz diyormuş ben 4 tane bankayla calisiyom ve kiredimi ödeyip kullana biliyom neymiş ziraat bankasıymış çiftçi yanındaymış hadi ordan çiftçinin dostu özel bankalar olmuş

M.Tarık
M.Tarık - 2 yıl Önce

Şimdi bunlar kendi yandaşlarını doldurup toplantıya şöyle iyiyiz böyle güzeliz diye kendilerini pohpohluyorlardır.