AKP, Kemal Derviş politikalarıyla tarımı bitirdi!

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, AK Parti iktidarının göreve geldikten sonra Kemal Derviş politikalarının hiç aksatmadan uyguladığını söyleyerek, “Türkiye’nin can damarı olan tarımı ve hayvancılığı, onların talimatıyla bitirdin. Şimdi de kalkmışsın, diyorsun ki; tarım savunma sanayii kadar önemlidir. Hadi oradan, kimi kandırıyorsun” dedi.

banner255
AKP, Kemal Derviş politikalarıyla tarımı bitirdi!
banner200

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım ve Orman Şurası’nda yaptığı konuşmaya değinen Sevim, “Cumhurbaşkanı’nın son derece önemli bir projesine şahit olduk. Demiş ki; ‘Tarım savunma sanayii kadar önemlidir.’ Günaydın. Ama sen işbaşına geldiğin zaman Kemal Derviş tarafından hazırlanmış olan programı hiç aksatmadan uygulamak suretiyle Türkiye’nin can damarı olan tarımı ve hayvancılığı, onların talimatıyla bitirdin. Şimdi de kalkmışsın, diyorsun ki; tarım savunma sanayii kadar önemlidir. Hadi oradan, kimi kandırıyorsun” diye konuştu.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin altında ABD merkezli uluslararası gıda şirketi Cargill’in olduğunu söyleyen Sevim şöyle devam etti: “Cargill, Amerikan kuruluşu, Orhangazi tarım arazileri üzerinde, zeytinliklerin arasında fabrikasını kurdu. Yıllardır insan sağlığına yüzde yüz zararlı olan nişasta bazlı şeker (NBŞ) üretiyor. Bu Cargill bir rapor yayınlıyor. Diyor ki; mevcut şeker fabrikaları rantabl değil, bunların kapatılması lazım. Bunu Türkiye Cumhuriyeti hükümeti talimat kabul ediyor ve şeker fabrikalarını özelleştiriyor. Cargill’i dinledikleri kadar bizi dinleselerdi bu duruma düşmezlerdi.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 1 yıl Önce

Çok doğru tarim ve hayvancılık ayaklar altında

Hüsnü Zan
Hüsnü Zan @Ep - 1 yıl Önce

DEMEK Kİ SAADET PARTİSİ BU ADAMLARA ALLAH KORKUSU, KUL HAKKI, HARAMA EL UZATMAMA GİBİ DİNİN EN TEMEL KONULARINI İYİCE BELLETEMEMİŞ... ŞİMDİ KALKIP DA MEZARDAKİLERİN KEMİKLERİNİ SIZLATMAK DOĞRU OLMAZ...

Senol
Senol - 1 yıl Önce

Sözün bittiği yerdeyiz, beyler Allah yardımcımız olsun.

banner151

banner251