Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti genel merkezinde milletvekilleriyle bir araya geldiği kahvaltı programında gübre fiyatları gündeme geldi.

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın haberine göre, milletvekillerinin çiftçinin gübre fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle gübresiz ekim yaptığını söylemesi üzerine, Erdoğan, Tarım Bakanlığının gübreyle ilgili çiftçiye destek vereceğini söyledi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 48 milletvekiliyle parti genel merkezinde bir araya geldi. Yaklaşık 3 saat süren basına kapalı toplantıda söz alan milletvekilleri, illerindeki sorunları, teşkilatlardan gelen talepleri, bölgelerinin ihtiyaçlarını ve yapılan çalışmaları aktardı. Milletvekillerinin paylaşımlarını tek tek not alan Erdoğan, yeni dönemle ilgili milletvekillerine bilgi verdiği belirtiliyor.

SEÇİM VAR GİBİ ÇALIŞIN

TMO'dan son dakika açıklama: 2022 buğday arpa alım fiyatları artırıldı! TMO'dan son dakika açıklama: 2022 buğday arpa alım fiyatları artırıldı!

Milletvekillerine seçim var gibi çalışmalarını isteyen Erdoğan, döviz kuru ve enflasyonun düşürülmesi noktasında farklı argümanları kullanacaklarını dile getirdiği aktarılıyor. Gübre fiyatlarında yaşanan artış da milletvekillerinin gündeminde yer aldı. Söz alan milletvekilleri gübre fiyatlarında yaşanan artışın çok yüksek rakamlara çıktığını, çiftçinin neredeyse gübresiz ekim yaptığını söylemesi üzerine Erdoğan’ın, Tarım ve Orman Bakanlığının gübre fiyatlarının düşürülmesi noktasında çiftçiye destek çıkacağını dile getirdiği aktarılıyor.