Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından açıklanan gübre desteğine yapılan komik artışla ilgili dikkat çeken bir ironide bulundu. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat grubunda gübre desteğinin yüzde 25 artırılarak 16 liradan 20 liraya çıkarıldığını açıklamıştı. Ancak gübre desteğine yapılan bu artış gelen zamlardan dolayı çiftçinin tepkisini çekmişti. Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, Tarım ve Orman Bakanlığının terazisinin çiftçi için nasıl çalıştığını ortaya koymak için dikkat çeken bir ironide bulundu.  

TARIM BAKANLIĞININ TERAZİSİ BÖYLE ÇALIŞIYOR

Çiftçinin kullandığı tarımsal kredilerde KKDF haksızlığı! Esnaftan alınmıyor çiftçiden alınıyor! Çiftçinin kullandığı tarımsal kredilerde KKDF haksızlığı! Esnaftan alınmıyor çiftçiden alınıyor!

Gübre desteğine yapılan 4 liralık artış ile diğer taraftan gübre fiyatlarına son bir yılda gelen 350 lirayı bir terazi ile anlatmaya çalışan Toy, 4 liralık desteğin yer aldığı terazi kefesinin 350 liralık zammın yer aldığı kefeden ağır bastığını belirterek, “Bakanlığın terazisi de tarım politikası da aşağıdaki terazinin mantığıyla çalıştığı için onların gözünde çiftçi her türlü kazanıyor” dedi.