Gübre fiyatlarında zammın arkası kesilmiyor. Üre gübresine zam yapılırken, bazı firmalar yeni bir zam daha yaptı. Gemlik Gübre'nin kapalı bulunan üre gübresi satışları gelen zammın arkasından yeniden açıldı. Gelen son zamlarla üre gübresinin tonu 14 bin liraya dayandı.

Gübre firmaları, üre gübresine arka arkaya zam yapmaya başladı. Bazı firmalar üre gübresine tonda ortalama 500 lira zam yaparken, TOROS ile Gemlik Gübre de üre gübresine zam yaptı. Gemlik Gübre üre gübre satışını kapatırken, zammın ardından satışları açtı.

Kiralık tarım arazilerinin fiyatı yüzde 100 arttı! Kiralık tarım arazilerinin fiyatı yüzde 100 arttı!

Gübre fiyatları artık yerinde durmuyor. Zam haberini yapmadan yeni bir zam haberi geliyor. DAP ve kompoze gübrelerden sonra üre gübresi de yapılan zamlardan nasibini aldı. Üre gübre ortalama 12750 TL/ton arasında bulunurken gelen zamlarla 13250 TL/tona çıkmıştı.

GEMLİK GÜBRE ZAM YAPARAK ÜRE GÜBRE SATIŞLARINI AÇTI, TOROS YENİ BİR ZAM YAPTI!

Gemlik Gübre, üre gübresine zam beklentisinden dolayı satışları kapatırken, bugün yapılan zammın ardından satışları yeniden açtı. Buna göre Gemlik Gübre, üre gübrenin fiyatını 13825 TL/tona çıkardı. Diğer yandan TOROS, üre gübre fiyatlarına tonda 250 TL ikinci bir artış daha yaparak 13750 TL/tona yükseltti. Son gelen zamlarla birlikte üre gübre fiyatları 14000 TL/ton sınırına dayandı.