" />

Tüketiciden Esra Erol’a makarna tepkisi!

Evlilik programı sunucusu Esra Erol'a, bir makarna markası tarafından ürünün tanıtımı için üç milyon lira ödenmesini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “sosyal gerçeklikleri göz ardı eden bu reklâm anlaşması, tüketiciyi rahatsız etmiştir" dedi.

banner255
Tüketiciden Esra Erol’a makarna tepkisi!
banner200

Bir evlilik programı sunucusu Esra Erol'a, OBA Makarna ürününün tanıtımı için üç milyon lira ödenmesini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “sosyal gerçeklikleri göz ardı eden bu reklâm anlaşması, tüketiciyi rahatsız etmiştir" dedi.

45 SANİYEYE 3 MİLYON TL

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "OBA Makarna isimli ürünün tanıtımı için hazırlatılan kırk beş saniyelik reklâm filmi yayınlanmaya başlamıştır. Medyada yer alan haberlere göre, kırk beş saniyelik reklâm filminde görünmesi karşılığında, bir evlilik programı sunucusu olan Esra Erol'a üç milyon lira ücret ödenmiştir"

SOSYAL ADALETİ ZEDELEYECEK

Deniz, “Tüketici Birliği Federasyonu (TBF), ekonomide serbestlikten ve tam rekabetten yana olup serbest girişimi desteklemektedir. Ancak bir makarnanın tanıtımı için hazırlatılan reklâm filmi için bir kimseye üç milyon lira ücret ödenmesi, ülke gerçeklerinden uzak, sosyal adalet ve paylaşım duygusunu zedeleyecek boyutta bir yaklaşımdır" dedi.

SATIŞLAR ARTMAYACAK AZALACAK

Bir firmanın parasını nereye harcayacağına ilişkin tercihlerine karışmak kimsenin hakkı olmadığını aktaran Deniz, “Ancak firmanın tercihlerini sorgulamak ve firma ve ürünleri için satın alma kararını vermek de, tüketicinin en doğal hakkıdır. Bu nedenle ülkemizdeki gelir paylaşımı adaletsizliğini, sosyal gerçekliğini göz ardı eden, kırk beş saniye için verilen üç milyon lira ile yayınlanacak bir reklâm filmi yerine bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirme tercihinde bulunmayan OBA Makarnacılık San. ve Tic. AŞ. ve bu firmanın ürettiği OBA Makarna markalı ürünleri ve üç milyon lira ücretin muhatabı Esra Erol ve kendisinin ATV'de yayınlanan İzdivaç isimli evlilik programını protesto ediyoruz. Tüketici Birliği Federasyonu (TBF); OBA Makarnacılık San. ve Tic. AŞ. ve Esra Erol'a, tüketicinin tüketimden gelen gücünün harekete geçmesi ile satışların artması yerine pazar payının azalacağı uyarısını yapmaktadır" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fakir öğünü
Fakir öğünü - 5 yıl Önce

Fakir öğünü makarnanın tanıtımına bu kadar para verilir mi?
O zaman yemeyelim OBA makarnadan. 3 milyon TL'ye kaç aile kaç yıl doyar bilmiyor mu bunlar?
Yazık günah. Açlıktan bir öğünle geçiştiren aileler var. Yazık yazık yazık...

Makaracılar
Makaracılar - 5 yıl Önce

Reklamlar acaba nekadar RTÜRK süzgecinden geçiyor?neredeyse +18 filmi gibi.Aile yapısını sarsacak diziler,abur cubur yiyecek içecek reklamları ve para uğruna buna alet olan şirketler,kişiler...Oysaki butoplumun yarısından fazlası yaşama sıdandartlarının altında mücadele ediyor!!!

YEMİYORUM
YEMİYORUM - 5 yıl Önce

GAZİANTEPLİ BİR ZİRAAT MÜH OLARAK DEFALARCA İŞ İÇİN BAŞVURDUK NAFİLE SENİN BANA AYDA VERİCEĞİN 2 BİNDEN 24 BİN EDER 20 YIL ÇALIŞSAM DAHA 480 BİN EDER 3 TRİLYON NİREEEEE OBA YİCEĞİME HİÇ YEMEM BENDE PROTESTO EDİOM...

banner151

banner251