Gıda sektöründe merak edilen anket!

Gıda Sektöründe merak edilen 'Şeker ve Şekerli Mamul Tüketim Alışkanlıkları Kamuoyu Araştırması' sonuçlarına Tarımdan Haber ulaştı. Şekerle ilgili olarak bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı kamuoyu araştırmasından, halkın şeker tüketim alışkanlıkları, şeker satın almaya etki eden faktörler ve tartışma konusu olan nişasta bazlı şekerlerle ilgili çarpıcı sonuçlar çıktı.

Gıda sektöründe merak edilen anket!
banner200

Şeker piyasasını düzenlemekle görevli olan Şeker Kurumu'nun Adil Gür'e yaptırdığı 'Şeker ve Şekerli Mamul Tüketim Alışkanlıkları Kamuoyu Araştırması'ndan çarpıcı sonuçlar çıktı. Nişasta Bazlı Şekerleri (NBŞ) aklamak için yapılan ancak istenilen sonuçlar çıkmadığı için kamuoyuna açıklanmayan kamuoyu araştırmasından şeker pancarı halk tarafından aklanırken, tatlandırıcıların zararlı olduğu gözler önüne serildi.

Şeker ve Şekerli Mamul Tüketim Alışkanlıkları Kamuoyu Araştırması, 5 başlıkta yapıldı. Şeker ve Şekerli Mamul Tüketim Alışkanlıkları, Şeker Satın Almaya Etki Eden Faktörler, Sorgulanan Mamullerin Bilinirlik Düzeyleri, Sorgulanan Mamullerin Sağlıklı Bulunma Düzeyleri ve Yazılı ve Görsel Medyanın Şeker Tüketimine Etkisi başlığı altında yapılan anket çalışmasından gıda sektöründe faaliyette bulunan şirketleri yakından ilgilendiren sonuçlar çıktı.

Tarımdan Haber'in ulaştığı ve 75 sayfadan oluşan kamuoyu araştırmasının tamamı için TIKLAYIN

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 00:06
YORUM EKLE
banner151

banner251