" />

Gıda biyoçeşitlilik faaliyetleri tamamlandı!

Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, "Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik Projesi”nde farkındalık ve yaygınlaştırma faaliyetleri tamamlandı.

Gıda biyoçeşitlilik faaliyetleri tamamlandı!
banner200
banner217

Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, gıda ve beslenme için uygun biyolojik çeşitliliğin korunması, sürdürülebilir bir şekilde kullanımının sağlanması, hedef kullanıcıların refahının artırılması ile gıda güvenliğinin teminine katkıda bulunulması amacıyla uygulanan projenin eğitim çalışmaları sona erdiğini bildirdi.

Açıklamanın devamında, şunları bildirildi:

“Kadın çiftçi ve ailelerine yönelik olarak uygulanan eğitim çalışmalarına İl - İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde görevli konu uzmanı teknik personeller eğitici olarak katıldı. Eğitim çalışmalarında Balıkesir bölgesinde yetişen yenilebilir yabani ot türleri, özellikleri, analizlerle belirlenen mineral ve vitamin içerikleri, tüketim şekilleri, toplanmasında dikkat edilmesi gerekenler, bölgelerimizde mevcut biyoçeşitliliğin sürdürülebilirliği, biyokaçakçılık ve bize düşenler ile ilgili bilgi verildi.”

Kaynak: Balıkesir Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251