ESK depodaki et satışında fiyat indirimine gitti

Et ve Süt Kurumu, et sanayisine yönelik sattığı etlerde 1 TL indirime gitti. Depodaki etleri 10 Şubat'ta yemek şirketleri ve kırmızı et sanayi alanında faaliyet gösteren firmalara 29 TL’den satışa çıkaran ESK, dondurulmuş çeyrek karkas dana eti satış usul ve esaslarını yeniden belirlendi. Buna göre, dondurulmuş çeyrek karkas sığır eti peşin satış fiyatı 29 TL’den 28 TL’ye indirildi. 

ESK depodaki et satışında fiyat indirimine gitti
banner200

ESK’nın dondurulmuş çeyrek karkas sığır eti satış usul ve esasları yeniden belirlendi.  Buna göre, yemek şirketlerine ve sanayiciye satılan et fiyatlarında indirime gidildi. Yeni fiyattan satışlar bugün (27 Nisan 2020) başlarken, müracaatlar tüm kombina müdürlüklerine (Adana, Ağrı, Bingöl, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Sakarya, Sincan, Sivas ve Yozgat) yapılabilecek.  Satışlar bu kombinalardan gerçekleştirilecek. 

Dondurulmuş Çeyrek Karkas Sığır Eti satış fiyatı peşin olarak 28,00 TL/Kg + KDV olarak açıklanırken, Kredi Kartı ile tek çekim 29,00 TL/Kg + KDV, 30 gün vadeli ödemelerde ise 29,00 TL/Kg.+ KDV fiyatla ve mal bedeli tutarının en az %10 fazlası kadar Banka Teminat Mektubunun ilgili Kombina Müdürlüğüne tevdi edilmesi ile gerçekleştirilecek.

2 AY ÖNCE BU FİYATLARDAN SATIŞA ÇIKILMIŞTI 

ESK, depolardaki dondurulmuş etleri yemek şirketlerine ve kırmızı et sanayi alanında fiilen faaliyet gösteren firmalara satışa 10 Şubat 2020’de başlamıştı. 10 Şubat’ta açıklanan satış fiyatları ise, peşin 29 TL + KDV, kredi kartı ve 30 gün vadeli satışlarda 30 TL+KDV olarak açıklanmıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 14:33
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman aydın
Süleyman aydın - 1 yıl Önce

Hiç araçtırma yapıldımı kasap kaça satıyor yemekci yemeği kaça veriyor diye kasapta et lop et 65 tl kemikli et 50 tl şimdi buna nediyorsun bu ülkede hala tarımda düzen kurulmadı aracılar parayı yiyor üretici bitiyor ondan sonra kimse ciftcik yapmak istemiyor kimse

tarımcı
tarımcı - 1 yıl Önce

son kullanma tarihimi yaklaştı acaba bu yönetim daha çok bakan götürür

vehbi
vehbi - 1 yıl Önce

39 a hayvan kes 28 e sat tabiki bunun firesi nakliye ve dopo kirasınıda ekle sadece ama sadece hem depoculara hemde alıcı büyük firmalara yapılan bi kıyak vatandaşa avantajı hiç yok et kuyruğunda ucuz et yuyeceğiz diye beklesin sonrada besici bitiyo ülke bitiyo depocu ve alan firmalar nemalanıyo

banner151

banner251