Depo baskınları ve ithalat işe yaramadı soğan fiyatları artmaya devam ediyor!

Soğan fiyatının önlenemez yükselişi devam ediyor. Son bir yıl içinde fiyatı yüzde 220 artan kuru soğana, ithalatta çözüm olmadı. İthalata rağmen son günlerde kuru soğan fiyatları yeniden artmaya başladı. Kuru soğanın Polatlı'da depoda satış fiyatı 4.2 liraya kadar çıktı.

Depo baskınları ve ithalat işe yaramadı soğan fiyatları artmaya devam ediyor!
banner200
banner217

Kuru soğanın fiyat artışına ithalatta çözüm olmadı. Soğan fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için ithalatta gümrük vergisi sıfırlanırken, yapılan ithalat fiyatlara bir çözüm olmadı. İthalata rağmen soğan fiyatları artmaya devam ediyor. Son bir yıl içinde soğan fiyatları yüzde 220 oranında artarken, Polatlı'da depo satış fiyatı 4.2 liraya kadar çıktı.

İthalata rağmen soğan fiyatlarının artmasının nedeni olarak, ithal edilen soğanların da pahalı olması gösterilirken, kalitesinin de düşük olması yerli soğan fiyatlarını artırdığı kaydediliyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

DIŞ GÜÇLER :)))

Cuma kaya
Cuma kaya - 12 ay Önce

Ben memur emeklisiyim hayvancılık yapmak istiyorum köylü çocuğu olduğum için hayvancılığa çok merakım var çünkü liseyi bitirince kadar tatillerde koyun ve keçi otlatmak la geçti onun için hayvancılık yapmak istiyorum bana bir yardımcı olursanız çok çok iyi sevinirim şimdiden teşekkürler bana yardımcı olmak istiyenlere.

banner151

banner251