Bakan Pakdemirli'den at, eşek, katır eti ithalatı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gündemdeki at, eşek, katır eti ithalatıyla ilgili açıklamada bulundu. Pakdemirli, "Türkiye'nin ithal ettiği at eti, eşek eti, domuz eti yoktur" dedi.

banner255
Bakan Pakdemirli'den at, eşek, katır eti ithalatı açıklaması
banner200

Bakan Pakdemirli, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Pakdemirli, muhalefetin Türkiye'nin Sudan'dan at ve eşek eti ithal edileceği yönündeki iddialarının anımsatılması üzerine, şu açıklamayı yaptı:

"Böyle bir talep mi varmış? Bu konuda teknik gerekli bilgiye sahip olmadan arkadaşlarımız yorumlar yapıyorlar. Ben bunları doğru bulmuyorum. At eti meselesi şudur; 'GTİP' diye bilinen yurtdışında 'HS' denilen genel tarif vardır, her ürün grubuyla ilgili. Bunlar at, eşek, dana ve diğer etleri de kapsar. Bununla ilgili bir yanlış anlaşılma var. Yoksa Türkiye'nin ithal ettiği at eti, eşek eti, domuz eti de yoktur.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 1 yıl Önce

Devleti yönetenlerin birbirlerinde haberleri yok, çiftçiden haberleri olurmu acaba.

Nejdet Sökücü
Nejdet Sökücü - 1 yıl Önce

Milleti kandırmasın .Bakan ne derse desin inanmıyoruz.

zeki aktaş
zeki aktaş - 1 yıl Önce

Afyonkarahisar ilinde işletmelerin yarısında at ve eşek etine rastlandı sayın bakan

Ep
Ep - 1 yıl Önce

Birikin bu yalanları daha gecenlerde basi firmalarda at eşek eti bulunduğu için firmalarin adinida yayinladi tarim bakani onuda 9 ay sonra acikliyinca tepki cekmisti hep yalan hep yalan bu millet artik size inanmaz

banner151

banner251