Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinin görevden alınan eski hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın paravan şirketler üzerinden yaptığı yolsuzlukları ortaya koyan haberleri, hukuksuz bir erişim engeli kararı ile yayından kaldırtıldı. Fahrettin Poyraz döneminde, çiftçi kuruluşunda yaşanan yolsuzluklarla ilgili hiçbir işlem yapılmayarak üstü örtülürken, aldırılan erişim engeli kararı ile de yolsuzlukların izinin tamamen silinmek istenmesi dikkat çekti.

YOLSUZLUK HABERLERİNE ULAŞILAMAMASI İÇİN 33 HABERE TOPLU HALDE ERİŞİM ENGELİ KARARI VERİLDİ!

Fahrettin Poyraz’ın gizli ortağı olduğu İris Akademi çalışanları üzerinden kurdurulan paravan şirketlerle olan kirli ilişkileri belgeleri ile ortaya çıkarken, konuyla ilgili yolsuzluk haberlerine İris Akademi'nin eski ortağı Abdullatif Beyberk Uysal'ın talebi üzerine Bakırköy 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli kararı verildi. Verilen erişim engeli kararı ile Milli Gazete başta olmak üzere Yeniçağ, Evrensel, Tarımdan Haber, Patronlar Dünyası, Para Analiz, Karadeniz Gazete, Norm Haber, Bilecik Haber, Bozuyük Haber ve Haber Buketi'nde yayınlanan haberlerin tamamı yayından kaldırıldı.

TARIMDAN HABER'İN 7 HABERİNE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ!

Mahkemenin erişim engeli kararı ile Tarımdan Haber'de yayınlanan 7 habere erişim engeli getirildi. Erişim engeli getirilen haberler şunlar:

Havuç Ne Zaman Ekilir? Havuç Ne Zaman Ekilir?
  • Tarım Kredi Marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler!
  • Gübre fiyatları ve Fahrettin Poyraz! Çiftçiyi derinden yaralayan 2 ana gündem!
  • Tarım Kredi'de kirli ve gizemli ilişkilerde VARAN 3! Çiftçi kuruluşuna çökmüşler!
  • Gübretaş'ın altın madeni sahası ile ilgili şok iddia! Kim bu gizli kasa? Hisse de yeni bir manipülasyon hazırlığı mı?
  • Tarım Kredi’de Fahrettin Poyraz'a büyük şok! Sayılı saatler kaldı! 
  • Tarım Kredi’de 3,5 yıl hukuksuz genel müdürlük yaptı 300 milyonluk fabrika sahibi oldu!
  • Fahrettin Poyraz Gübretaş'tan istifa etti! Koltuk gitti huzur da gitti!

ERİŞİM ENGELİ KARARLARINDA BUGÜNE KADAR GÖRÜLMEMİŞ HUKUK SKANDALINA İMZA ATILDI!

Fahrettin Poyraz’ın yolsuzluklarını konu alan haberlerin Poyraz tarafından değil de gizli ortağı olduğu İris Akademinin eski ortağı Abdullatif Beyberk Uysal tarafından erişim engeli kararı aldırılması da aradaki kirli ilişkiyi ortaya koyarken, yaşanan hukuk skandalını da gözler önüne serdi. Abdullatif Beyberk Uysalın hiçbir şekilde ismi geçmeyen haberlere bile erişim engeli kararı verilmesi, tam bir hukuk cinayeti olarak değerlendiriliyor.

FAHRETTİN POYRAZ’IN DAHA ÖNCE ALDIRDIĞI HUKUKSUZ ERİŞİM KARARLARI ANAYASA MAHKEMESİ’NDEN DÖNMÜŞTÜ

Fahrettin Poyraz’ın Milli Gazete ve Tarımdan Haber'e yönelik daha önce 200'e yakın habere karşı aldırdığı toplu erişim engeli kararı Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile bozularak, hukuksuzluğu devletin en üst mahkemesi tarafından tescillenmişti. Yine Poyraz, şikayet hakkını kötüye kullanmaktan dolayı mahkeme tarafından tazminat ödemeye mahkum bırakılmıştı. 

ABDULLATİF BEYBERK UYSAL SEÇİMLERİN HEMEN ARDINDAN TALEPTE BULUNDU!

Abddullatif Beyberk Uysal’ın Milli Gazete başta olmak üzere 11 ayrı internet sitesinde yayınlanan toplam 33 haberle ilgili erişim engeli talebini 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerin hemen ardından 30 Mayıs’ta bulunması da anlamlı bulundu. Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliği 30 Mayıs’ta yapılan başvuruyu reddederken, Uysal’ın avukatının yaptığı itiraz Bakırköy 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından kabul ediliyor.

Uysal’ın Fahrettin Poyraz ile ilgili yapılan en son 1 milyar liralık zeytinyağı fabrikası haberi başta olmak üzere 1.5 yıl önce Poyraz’ın görevde olduğu dönemde yapılan haberlere bile toplu halde erişim engeli talebinde bulunması dikkat çekti. Mahkemenin, Abdullatif Beyberk Uysal’ı yakından uzaktan ilgilendirmeyen haberlere bile kişilik haklarının engellendiği gerekçesiyle erişim engeli kararı vermesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Türkiye Yüzyılı olarak tarif edilen yeni dönemin ilk hukuk skandalı olarak tarihe geçti. 

FAHRETTİN POYRAZ YOLSUZLUKLARIN İZİNİ Mİ SİLMEK İSTİYOR? 

Fahrettin Poyraz’ın Ankara’da yarı hissesi eşinin üstünde bulunan villa İris Akademi çalışanı Mehmet Uslu’ya kurdurulan Yusel İnşaat üstünden Tarım Kredi Kooperatiflerine kiraya verilmişti. Yine Tarım Kredi Marketlerdeki market çalışanlarının da Yusel İnşaat üzerinden çalıştırıldığı ortaya çıkmıştı.

Paravan şirketlerle yapılan yolsuzluk bununla da sınırlı kalmazken, Tarım Kredi Kooperatifleri Memurları Emekli Sandığı Vakfına ait Ankara’nın en merkezi konumunda bulunan 7 katlı binanın da yine Poyraz’ın gizli ortağı olduğu İris Akademi’nin çalışanı Emrah Yılmaz’a kurdurulan Besa Eğitim’e satıldığı gündeme gelmişti.

Yusel İnşaat’ın sahibi görünen Mehmet Uslu’nun Balıkesir’de bugünkü parasal değeri 1 milyar lirayı bulan Ayvalık Zeytinyağı ve Zeytincilik şirketi adı altında büyük bir zeytinyağı fabrikası alması da paravan şirketler arasındaki kirli ilişki ağını gün yüzüne çıkarmıştı. Poyraz’ın Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünden alınmasının ardından Yusel İnşaat ile Besa Eğitim’in kapatılarak Balıkesir Ayvalık’taki Zeytinyağı şirketi ile birleştirilmesi ve İris Akademi’nin resmi ortaklarından Abdullatif Beyberk Uysal’ın da bu şirketteki ortaklığına son verilerek, Ayvalık Zeytinyağı ve Zeytincilik şirketinin büyük ortağı olması da paravan şirketler arasındaki ilişki ağını ortaya koymuştu.

İris Akademinin gizli ortağı Fahrettin Poyraz, resmi ortakları Adnan Yüce, Abdullatif Beyberk Uysal, kapatılan Yusel İnşaatın sahibi görünen Mehmet Uslu, Besa Eğitim’in sahibi Emrah Yılmaz, paravan şirketlerle ilgili ortaya çıkan güçlü iddialar karşısında kamuoyuna hiçbir açıklama yapmayarak sessiz kalırken, Abdullatif Beyberk Uysal’ın hukuksuz erişim engeli kararı ile bu haberleri yayından kaldırtması Poyraz’ın nasıl köşeye sıkıştığını ortaya koydu.

GÜBRETAŞ HİSSESİNDE YAPILAN MANİPİLASYONUN DA ÜSTÜ BÖYLE ÖRTÜLDÜ!

Erişim engeli kararı ile Fahrettin Poyraz’ın gizli kasası olduğuna yönelik kuvvetli iddiaların bulunduğu Adnan Yüce üzerinden Gübretaş hissesi üzerinden 2020-2021 yıllarında yapılan milyonluk hisse manipülasyonlarının da üstü örtülmüş oldu.

mahkeme 1

mahkeme 2

mahkeme 3

mahkeme 4

mahkeme 5

mahkeme 6

mahkeme 7

mahkeme 8

mahkeme 9