​Tarım fuarına yoğun ilgi

Konya'da düzenlenen 13. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, Türkiye'nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

​Tarım fuarına yoğun ilgi
banner200
banner217

Konya'da düzenlenen 13. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, Türkiye'nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor. TÜYAP Konya Fuarcılık AŞ tarafından Konya Ticaret Odası Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarda, 7 ayrı salonda 18 ülkeden 381 firma, son teknoloji ürünü tarım alet, ekipman ve hizmetlerini sergiliyor. Ziyaretçi yoğunluğundan memnun olan firma yetkilileri, satış ve sipariş bağlantıları gerçekleştiriyor. Birçok ürünün üzerindeki "satılmıştır" yazısı dikkati çekiyor.

Hayvan maketleriyle çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirildiği fuarda, güneş enerjisi ile çalışan sulama sistemleri, yeni nesil traktörler, biçerdöverler, tasarruf sağlayan teknolojik ürünler ilgiyle karşılanıyor.Fuarda, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve bankalar da kurdukları stantlarda hizmet ve ürünlerini tanıtıyor. Dün açılan ve 28 Mart Cumartesi gününe kadar açık kalacak fuara, 300 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

RADİKAL

YORUM EKLE
banner151

banner251