Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, son bir yıldır vekaleten yönetilen Et ve Süt Kurumu Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılıklarına atamalar yapıldı. Yaşanan et krizinin baş sorumlularından olan yöneticilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevlerine asaleten atanması dikkat çekti.

ET VE SÜTTÜ STRATEJİK GÖREVLERİ BULUNAN ESK SON BİR YILDIR VEKALETEN YÖNETİLİYORDU!

Et ve sütte regülasyon gibi önemli bir görevi bulunan Et ve Süt Kurumu’nun son bir yıldır vekaleten yönetilmesi tepkilere neden olurken, Vahit Kirişçi’nin geçtiğimiz yıl Mart ayında ESK Genel Müdürlüğüne vekaleten atadığı Genel Müdür Mustafa Kayhan’ın kararnamesi bir yıl sonra yayınlanabildi. Mustafa Kayhan’ın kararnamesinin uzun bir süre yayınlanmaması görevden alınacağına yönelik iddiaları gündeme getirmişti.

mustafa kayhan-2

ET KRİZİNDE ESK’NIN ÖNGÖRÜSÜZ POLİTİKALARININ DA BÜYÜK PAYI BULUNUYOR

Yaşanan et krizinde Bakanlığın uyguladığı yanlış hayvancılık politikaları başı çekerken, Et ve Süt Kurumu’nun öngörüsüz uygulamaları da ette krizi derinleştirmişti. Kırmızı ette süreci yönetemeyen Genel Müdür ve ekibinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir yıl sonra asaleten atanmasının yapılması ‘ette kötü yönetim ödüllendirildi’ eleştirilerine neden oldu.

VATANDAŞA ÇİLE ÇEKTİREN UZUN ET KUYRUKLARININ SORUMLULARI ÖDÜLLENDİRİLDİ!

Öngörüsüz politikalardan dolayı Et ve Süt Kurumu’nun satış mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluşurken, vatandaşlar 1 kg et alabilmek için saatlerce hatta günlerce sıra beklemek zorunda kalıyor. ESK satış mağazalarının önünde oluşan uzun kuyruklar tepki çekerken, bu kuyruklara neden olan yöneticilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ödüllendirilmesi ise tepkiye neden oldu.

MUSTAFA KAYHAN KASAPLIK HAYVAN İTHALATI ÇALIŞMASINI KAMUOYUNDAN SAKLAMIŞTI!

Uygulanan yanlış politikalardan dolayı Türkiye göz göre göre et krizinin içine sürüklenirken, geçtiğimiz Kasım ayında ESK’nın kasaplık hayvan ithalatına yönelik sektörden ve kamuoyundan gizli bir çalışma yürüttüğü ortaya çıkmıştı. Kamuoyu, kasaplık hayvan ithalatına yönelik gizli yürütülen çalışmayı Milli Gazete’den öğrenirken, ESK Genel Müdür Vekili Mustafa Kayhan’ın ithalat çalışmasını üreticiden gizlemeye çalışmış ancak kısa bir süre sonra ithalat kapıları sonuna kadar açılmıştı.

BİR YILDIR YAPILMAYAN ATAMALAR TAM DA SEÇİM ÖNCESİ YAPILDI

Domates Tohumu Ne Zaman Ekilir? Domates Tohumu Ne Zaman Ekilir?

Et ve Süt Kurumu’nda bir yıldır yapılmayan atamaların tam da seçim öncesi yapılması dikkat çekti.

MUSTAFA KAYHAN ESK’YA ASALETEN GENEL MÜDÜR OLARAK ATANDI!

Buna göre Resmi Gazete’de bugün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi göre son bir yıldır ESK Genel Müdürlüğünü vekaleten yürüten Mustafa Kayhan, ESK Yönetim Kurulu Başkanlığına ve Genel Müdürlüğe atandı.

SARITOSUN VE KALKAN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK ATANDI!

Yine ESK Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini vekaleten yürüten İbrahim Sarıtosun ile Ahmet Kalkan’nın kararnamesi yayınlanarak bu görevlere asaleten ataması yapıldı. İbrahim Sarıtosun’un aynı zamanda TİGEM Yönetim Kurulu üyeliğine de ataması yapıldı.