Kırmızı et kendi rekorunu tazeledi. Kırmızı et almak giderek zorlaşıyor. Etteki artış nedeniyle birçok kesim eti azalttı. 

Karkas kesim fiyatları yayınladı! Dana, kuzu kesim fiyatı 3, 4 lira düştü! Karkas kesim fiyatları yayınladı! Dana, kuzu kesim fiyatı 3, 4 lira düştü!

Batmancagdas.com'dan Müzeyyen Arslan'ın haberine göre, 2024 Yılına girmeden kırmızı et fiyatlarına yine zam geldi. Dana etin kilosu 380 TL’den 400 TL’ye yükseldi. Kuzu etin kilogramı ise 270 TL’den 300 liraya çıktı.

Yeni yıl gelmeden gıda fiyatlarında artış olurken, bazı kasaplarda kırmızı et fiyatlarına da zam yansıdı. Batman’da fiyatlar kasaptan kasaba değişirken, kira, elektrik ve personel gibi giderlerin eklenmesiyle et fiyatlarında artışın olduğunu söyleyen bazı kasaplar; “Dana kıymanın kilosu 390 liradan 400 liraya kadar çıkıyor. Kuzu etin fiyatı ise 300 lirayı buluyor. Yeni yılda fiyatlar ne olur şimdiden kestiremiyoruz” dediler.

Bilindiği üzere Et ve Süt Kurumu, et fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için geçtiğimiz ithal kesimlik canlı sığır satışı için ilana çıkmıştı.