Zeytinyağına Kamu Spotu

Türkiye'nin 2023 hedeflerindeki 650 bin ton zeytinyağı ve 1 milyon 200 bin ton sofralık zeytin üretimine ulaşmak için sektör temsilcileri Kamu Spotu hazırladı.


Zeytinyağına Kamu Spotu
banner200
banner217

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK), Türkiye'de zeytinyağı tüketimini arttırmak ve teşvik için sektör temsilcileriyle kamu spotu hazırladı.

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi'nden yapılan açıklamaya göre, hazırlanan kamu spotu, RTÜK'ün onay vermesiyle 230 televizyon kanalında yayınlanacak.

Türkiye'nin 2023 hedeflerindeki 650 bin ton zeytinyağı ve 1 milyon 200 bin ton sofralık zeytin üretimine ulaşmak için sektör temsilcileri, hazırladığı kamu spotuyla zeytinyağı tüketimini arttırmak istiyor.

Kamu spotu ile Türkiye'de zeytinyağı tüketimini arttırmayı amaçladıklarını belirten Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Gürkan Renklidağ, “2023 yılında 650 bin ton zeytinyağı ve 1 milyon 200 bin ton sofralık zeytin üretimine ulaşacağız. Bu üretimin katma değere dönüşmesi için güçlü ihracat kadar, güçlü bir iç piyasaya ihtiyaç var. Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi'nin koordinasyonuyla hazırlatılan kamu spotu ile ülke içi tüketimi arttırmayı hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

Kamu spotunun 230 televizyon, 93 radyo kanalında yayınlanması için RTÜK'ten gerekli onayın alındığını dile getiren ZZTK Başkanı Kadri Gündeş, kamu spotunun Türk televizyon kanalları aracılığı ile Avrupa, Kuzey Afrika, Arap Yarımadası, Ortadoğu ve Çin'in batısında yer alan ülkelerde de gösterileceğini, bu sayede, Türk zeytin ve zeytinyağının dış tanıtımına da önemli katkılar sağlanacağını sözlerine ekledi. Bereket TV

YORUM EKLE
banner151

banner251