TÜRKŞEKER'den besiciye önemli pancar küspesi açıklaması

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş (TÜRKŞEKER) yaş pancar küspe satışlarıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada sadece besicilik belgesi olan üreticilere paketlenmiş yaş pancar posasının 500 kilogramının 150 lira, 750 kilogramının 200 lira ve bir tonunun ise 250 liradan satılacağını duyurdu.

TÜRKŞEKER'den besiciye önemli pancar küspesi açıklaması
banner200

TÜRKŞEKER'den konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk sanayi kuruluşlarından biri olan TÜRKŞEKER, (Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.) şeker pancarı üretimini yıllardır “Sözleşmeli Tarım” ilkesi ile yapmıştır. TÜRKŞEKER çiftçimize sadece pancar yetiştirme konusunda değil, sahada görev yapan ziraat mühendisleri vasıtası ile hem diğer bitkisel ürünlerin yetiştirilmesinde, hem de hayvancılığın gelişmesinde öncülük ederek büyük katkı sağlamıştır.

Çiftçiye Finansal Destek

TÜRKŞEKER, “Sözleşmeli Tarım” ile pancar üretimi esnasında tohum ve gübre desteği başta olmak üzere; çiftçinin nakde en çok ihtiyaç duyduğu dönemde, yaptığı ayni ve nakdi avans ödemeleri ile çiftçimize büyük destek sağlamıştır.

İstihkak Yaş Pancar Posası ile Çiftçiye Destek

Şeker üretimi esnasında yan ürün olarak elde edilen yaş pancar posası, üreticiler ile yapılan sözleşmede belirtilen oranda bedelsiz olarak dağıtılmış ve hayvancılığın gelişmesine önemli katkı sağlamıştır.

Saklama Ömrünü Uzatmak İçin Yaş Pancar Posası Tesisleri Kurulmuştur

Olumsuz kış şartlarında hayvancılık yapan üreticilerimize daha uygun fiyatla kaliteli yaş pancar posası verebilmek için tüm fabrikalarımızda paketleme tesisi kurulmuştur. Bu sayede çiftçilerimize; ihtiyacı olan yaş pancar posasını, haksız kazanç elde edilmesine meydan vermeyecek şekilde aracısız olarak doğrudan temin etme imkanı sağlanmıştır.

2019/2020 üretim döneminde bedelsiz yaş pancar posasının %90’ı dağıtılmış olup, kalan kısmının ise hiçbir çiftçimiz mağdur edilmeden dağıtımına devam edilmektedir. 

Yaş Pancar Posasında Uygun Fiyat ve Kış Hazırlığı

Kampanya başından itibaren bedelsiz olarak verilen yaş pancar posasına ilaveten, 100 Bin tonun üzerinde yaş pancar posası besicilerimize uygun fiyatla satılmıştır.

Geriye kalan ve üretilecek olan yaş pancar posası paketlenmek suretiyle, piyasada oluşması muhtemel fiyat artışlarını önlemek için stoklarda muhafaza edilmektedir.

Ayrıca, kış şartlarında üreticilere ihtiyaçları olan yaş pancar posasını kendi bölgelerinden uygun fiyat ve kalitede temin etme imkanı sağlanacaktır. Bu kapsamda paketlenmiş yaş pancar posası fiyatları 500 Kg için 150 TL, 750 Kg için 200 TL, 1000 Kg için ise 250 TL olarak belirlenmiş olup; sadece besicilik belgesi olan üreticilere verilecektir."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeki aktaş
zeki aktaş - 2 yıl Önce

Sayın bakan çiftçinin hali belli neden para ile veriyorsunuz çiftçi hazineye ait tarım arazilerini tarım yaparak ekip biçiyor ise tarım yapmak şartıyla ücretsiz veriniz

Enes laç
Enes laç - 2 yıl Önce

Sanki kendinize yazık etmişsiniz

Ender arslan
Ender arslan - 2 yıl Önce

Pancarin klosu nekadar acaba onuda bi soyleyinde millette ogrensi ozunu para kabugumu

İsmet Bozkurt
İsmet Bozkurt - 2 yıl Önce

Tarım bakanı kiravatli olmiyacak çiftçinin gibi giyenecek bize gerçekçi bir bakan lazım bakan çiftçinin annesi babası olması lazım birde belediye bsk değerlendi takım seçilir secilmaz altına çok pahalı araba yanına 10 kiravatli adam alır cuma yapar bunlar bizim hizmetlerimiz olmaları lazım

Edirne Keramettin köyü
Edirne Keramettin köyü - 2 yıl Önce

Toplulaştırma adı altında bi sürü haksızlıklar oluyor.bu saçmalığa son verilmeli.kimse durumdan memnun değil

Aliye  Önder
Aliye Önder - 2 yıl Önce

Dedemin dedesinden kalma eski tapulu tarla ormana kalmış senelerdir vergisini verdim şimdi ekin ediyorum bu tarlayı almak istiyorum nereye müracaat edeyim

Yunus  Emre oz
Yunus Emre oz - 1 hafta Önce

Erzurum Narman dan yazıyorum

Yunus  Emre oz
Yunus Emre oz - 1 hafta Önce

Erzurum Narman dan yazıyorum ben almak istiyorum 30 ton 500 kilo luk paket yardımcı olun

banner151

banner251