TMO yerli mercimek ve nohutu PTT ile vatandaşa ulaştıracak!

Yerli nohut ve mercimeği piyasa fiyatlarına göre yüzde 20 ile 40 arasında daha uygun fiyatlarla satan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bakliyatta PTT ile önemli bir anlaşma yaptı. Yapılan anlaşmayla birlikte TMO'nun Türkiye genelinde bulunan 154 satış büfesine ulaşamayan vatandaşlara da mercimek ve nohut PTT kargo ile çok uygun fiyatlarla ulaştırılacak.

TMO yerli mercimek ve nohutu PTT ile vatandaşa ulaştıracak!
banner200

TMO ile PTT Genel Müdürlüğü arasında bugün imzalanan protokol çerçevesinde TMO'nun perakende satış ürünleri olan yeşil mercimek ve nohut internet üzerinden satılmaya başlanacak.

DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRILMASI AMAÇLANIYOR

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik arasında imzalanan protokol çerçevesinde 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı' kapsamında piyasa fiyatlarının altında TMO satış büfelerinde yapılan perakende yeşil mercimek ve nohut satışlarına elektronik satış da eklenerek daha geniş halk kitlelerine ulaşılması hedefleniyor.

Elektronik ticarete ilişkin düzenlenen protokol imza töreninde TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, yaptığı konuşmada “Bu yıl bizim için yeni ve şüphesiz oldukça önemli bir gelişme yaşandı. En son 25 yıl önce Kurumumuz iştigal alanında yer alan bakliyat ürünlerinin alımı ve satımı konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirildik.

PİYASA FİYATLARININ ALTINDA OLACAK

Tüketimi son derece önemli olan bakliyat stoklarımızı öncelikle natürel olarak satışa açtık ve ardından halkımıza uygun fiyatlarla ulaşmasını teminen imalatını gerçekleştirerek Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı kapsamında piyasa fiyatlarının %20-40 altıda perakende olarak satışa sunduk.

Satışa sunduğumuz ürünlerin gelişen teknoloji ve ekonomik gerekçelerle tüm halkımıza ulaşması için 178 yıllık bir geleneğe sahip olan PTT ile 80 yıllık TMO'nun tecrübelerini birleştirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız.

İki köklü kurum, modern ticaret yöntemlerini kullanarak halkımızın güvenle uygun fiyatlı bakliyat tüketebilmesini sağlamak ve ürünlerin ülkemizin hemen her yerine ulaşmasını temin etmek üzere güçlerini birleştiriyorlar. İmzalayacağımız protokol ile ilk etapta bakliyat olmak üzere TMO ürünlerinin e-ticaret yoluyla PTT üzerinden satışı gerçekleştirilecek. Ülkemiz için hayırlı bir girişim olmasını diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum." dedi.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik de konuşmasında “İnovatif ve vizyoner bir bakış açısına sahip PTT, ürün ve hizmetlerini dijital çağın gerekleri doğrultusunda güncelliyor ve çeşitlendiriyor. Şirket, bu özelliğiyle ülkemizde dijital dönüşümün öncü kurumları arasında yer alıyor.

PTT'nin e-ticaret vizyonunu şekillendirirken yalnızca işlem hacmini ve kârlılığını artırmayı değil, yenilikçi atılımlarla ülke ekonomisine sunduğu katma değeri en üst seviyeye çıkarmayı da amaçlıyor.

Bu kapsamda ülkemizin iki önemli kurumu arasındaki imzalanan işbirliği protokolü ile TMO ürünlerinin PTT'nin e-ticaret platformundan perakende satışı sağlanacaktır. Bu işbirliği sayesinde tüketicilere, internet üzerinden satışa sunulacak TMO ürünlerine Türkiye'nin her köşesinden kolayca ulaşabilecek. Projenin ilk fazında TMO ve PTT'nin Mersin'de yer alan birimleri arasında nohut satışına ilişkin çalışmalara başlanacak. Protokolün süresi bir yıl olacak.

PTT ile TMO arasındaki protokol işbirliklerinin önemli bir parçasını teşkil ediyor. Bu protokol sayesinde ePttAVM.com, TMO ürünlerinde üretici ile tüketici arasında sağlam bir köprü olacak. Hayata geçirilen e-ticaret işleminin ülkemize, milletimize hayırlı ve bereketli olmasını dileriz." dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

TMO bu görevi başarıyla yapacaktır.

- 3 yıl Önce

Çok komik ya bu habermi şimdi..tmo vebel müdürü aylardır bu kurumun başında bu bir icraatmi şimdi..

Nereden bulacaksın
Nereden bulacaksın - 3 yıl Önce

Yerli üretim yeterli olmadığı için bakliyatın fiyatı yüksek. Sanki üretim var ama tüketiciye ulaştırmakta sorun yaşanıyor. Önce sorunun nedenini iyi belirleyin. TMO nerden alıpta isteyene kargo ile gönderecek, lütfen TMO dan biri bunu açıklasın.

- 3 yıl Önce

TMO da yeterli miktarda yerli nohut ve yeşil mercimek stoku bulunmaktadır nokta

- 3 yıl Önce

Beyler bu sese kulak verin orta Anadolu'da nohut köylüden iki lira marketlerde on TL çiftçi yi bitirme politikası bir daha çiftçi batırdi ekemez 11tohum aldık iki TL sat olacak şey değil adamı

senola
senola - 3 yıl Önce

sizde neyin fiyati cikar ise toptan ona yoneliyorsunuz. gecen yil nohut toptancida 6/7tl idi, Gimatta. tohumlugu sanirsam 11tl'den almak zorunda kaldiniz, bu yuzden.

bu yil nohut cok alan yok, Ulken disariyada neden ise acilmiyor e elinde nohut fazlaligi var.

zirliyorsunuz ama gelecek yil daha fazla nohut uretimi olacak.

hem TMO ne yaptigini bilmiyorki, deniyor bakiyor ve yanlislarindan ogreniyor. kayi kayi veriyorlar size o baska

banner151

banner251