Tamek Holding'den asılsız haberlerle ilgili açıklama!

Temek Holding, borç yapılandırması için bankalarla masaya oturacağı, fabrika ve depolarını satışa çıkaracağı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu açıkladı. 

Tamek Holding'den asılsız haberlerle ilgili açıklama!
banner200

Tamek Holding ile ilgili gündeme gelen iddialar üzerine firmadan bir açıkİama yapıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi: "Tamek Grubu 1955 yılından bu yana Türkiye'nin gıda sektöründe öncü ve kalitesi ile dünyanın 70 den fazla ülkesine ihracat yapan bir şirkettir. Çok uzun yıllardır ve halen Türkiye'nin en büyük 500 sanayi şirketi arasında yer almaktadır. Tamek mal varlığı borçlarının katlarca üstündedir. Bu güne kadar bankalar ile herhangibir boç yapılanmasına gitmediğimiz gibi böyle bir talebimiz de olmamıştır.

Borç yapılanmasına ilişkin gelecekte de herhangibir düşüncemiz yoktur. Kaldı ki, böyle bir yapılandırma talebine de ihtiyaç bulunmamaktadır. Şirketimizin fabrika ve depolarını satışa çıkardığı haberi de doğru değildir. Fabrikalarımız çalışmakta ve üretim yapmaktadır. Böyle bir haber tamamen gerçek dışı ve şirkete zarar verme amaçlıdır. Şirketimiz 2018 yılında 100 milyon TL zarar ettiği iddiası da tamamen gerçek dışı olup 2018 yılında üretim şirketimiz zarar değil kar etmiş, kurumlar vergi beyannamesini de karlı olarak beyan etmiştir" 
 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
ecrin
ecrin - 2 yıl Önce

vet hek ve zir müh. ölüm. yaşasın imamlar, siyasalcılar, ekonomistler, eğitimciler. 3 bakan gördük hepsi birer yıl dayandı

banner151

banner251