" />

Süt üreticileri de tanzim noktalarında olmak istiyor

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, artan sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için hayata geçirilen tanzim satış noktası projesini üretici birlikleri olarak desteklediklerini belirterek, “Enflasyonla topyekûn mücadele de üreticiden tüketiciye direk ürün satışı yapılması noktasında üretici birliklerinin de mutlaka bunun içinde yer alması gerekiyor" dedi.

banner255
Süt üreticileri de tanzim noktalarında olmak istiyor
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, süt üreticileri olarak bu projenin içinde olmayı ve üreticilerin ürettiği ürünlerin tanzim noktalarında satılması için devletin vereceği görevleri yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Keskin, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın artan sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için hayata geçirdiği tanzim satış noktası projesini üretici birlikleri olarak destekliyor, bu projenin içinde olmayı ve üreticilerimizin ürettikleri ürünleri tanzim noktalarında satılması için devletimizin vereceği görevleri yapmaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz.

Enflasyonla topyekûn mücadele de üreticiden tüketiciye direk ürün satışı yapılması noktasında üretici birliklerinin de mutlaka bunun içinde yer alması gerekmektedir.

Bu uygulamayla üreticilerimizi korurken tüketicilerimizin de direk üreticilerimizin emeğinin başka ellerden kar marjını dönüştürülmeden ve fırsata çevrilmeden ürünlerinin satılması, ülkemiz ekonomisi için büyük önem taşımaktadır.

Tanzim satışındaki ürün yelpazesini arttırmak için süt birlikleri ve diğer üretici birlikleri olarak ülkemizin refahı için, Türk çiftçisi ve Türkiye'nin güçlü kararlı ve azimli süt üreticileri olarak bu mücadelede devletimizi ve milletimizi yalnız bırakmayacağımızı belirtir, birlik, beraberlik ruhu ve Vatan sevgisi sorumluluğuyla üretmeye devam edecek, süt ve süt ürünleri üreticiden direk tüketiciye ulaştırmak için ülkemizin her noktasından, süt üreticileri olarak tüketicilerimize desteklerimizi vereceğimizi kamuoyuna saygıyla duyurulur."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kooperatifler
Kooperatifler - 2 yıl Önce

Benzer işlerin sürdürülebilir hale gelmesi için kooperatiflerle yerel yönetimler birlikte çalışmalı. Süt konusunda kooperatifler aracılığı ile üreticiler kentlerin işlek yerlerine koyacakları süt otomatları ile vatandaşa doğrudan sağlıklı çiğ süt satışı yapabilirler.

- 2 yıl Önce

Neden sadece süt üreticileri için istiyorsunuz. Kooperatif ve üretici birlikleri için de isteyin. Çiftçi için yem tanzim satışı yapilsin

Peynir
Peynir - 2 yıl Önce

Peynir ürünü son aylarda hem çok pahalandı, hem de kalitesi düştü. Tanzim satışlarına peynirin de eklenmesi gerekli.

banner151

banner251