Konut, taşıt, tatil kredilerinden sonra Tarım Kredi’de faizleri düşürdü 

Normalleşme süreciyle birlikte konut, taşıt, ihtiyaç ve tatil kredilerinde faizler düşerken, Tarım Kredi Kooperatifleri de tarımsal kredilerde uygulanan sabit oranlı kredi faizlerini düşürdü.

Konut, taşıt, tatil kredilerinden sonra Tarım Kredi’de faizleri düşürdü 
banner200

Normalleşme süreciyle birlikte konut, taşıt, ihtiyaç ve tatil kredilerinde faizler düştü. Konut kredi faizleri 0.94’den, 0.64’lere kadar düşerken, bankalar taşıt, ihtiyaç ve tatil kredi faizlerini de düşürdüler. Genel faiz oranlarının düşmesinden dolayı Tarım Kredi Kooperatifleri de tarımsal kredilerde uygulanan sabit oranlı kredi faiz oranlarını yüzde 5.5’den, 4.5’e indirdi. 

BAKAN ALBAYRAK TÜM SEKTÖRLERİ HAREKETLENDİRMEK İÇİN FAİZLERİ DÜŞÜRDÜK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, normalleşme süreciyle birlikte düşen faiz oranlarıyla ilgili olarak şunları kaydetmişti: "Normalleşme döneminde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede karşılamak, yerli üretimi desteklemek ve tüm sektörlerde hareketlenmeyi sağlamak amacıyla kamu bankalarımızın devreye aldıkları 4 ayrı finansman paketi milletimize hayırlı ve uğurlu olsun"

KAYNAK KULLANIM ÜCRETİ ADI ALTINDA YÜKSEK FAİZ ALINIYORDU 

Diğer yandan genel faiz oranlarının düşmesinden dolayı tarımsal kredilerde uygulanan sabit oranlı kredi faizlerinde de buna bağlı indirime giden Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın, bu indirimi çiftçinin üretimini sağlamak için bir atılım olarak değerlendirmesi dikkat çekti. Bilindiği üzere faizlerin yüksek olduğu dönemde kaynak kullanım ücreti adı altında çiftçiden tarımsal kredi faiz oranlarının üstünde faiz alınıyordu. Çiftçinin tepkisini çekmesine rağmen bu süreçte çiftçinin üretimini sağlamak için bir atılım yapılmamıştı.  

SABİT ORANLI KREDİ FAİZLERİ 5.5'DEN 4.5'E DÜŞTÜ 

Poyraz, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, tarımsal girdilere uygulanan sabit oranlı kredi faizinin yüzde 5,5'ten 4,5'e düşürüldüğünü belirterek, "Geçen yıl yem, tohum ve gübrede başlatılan sabit oranlı kredi uygulaması, yeni düzenlemeyle akaryakıt hariç tüm tarımsal girdileri kapsayacak şekilde genişletildi." dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 23:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekirdağ
Tekirdağ - 2 yıl Önce

Bende inandım göz boyama Özkaynak bina bağışı .......vs. Ortakların bilmediği isimlerle faizle birlikte ilaveler alınıyor.Niçiin yıllardır dedemin babamın benim ristrunlarımız yani kar paylarımız yıllardır genel kurul oyunlarıyla dağıtılmıyor genel müdürlük bunları topluyor şirket kurup saltanat sürüyor adamlarını işe alıyor.Hakkımız haram olsun

İcralık çiftçi
İcralık çiftçi - 2 yıl Önce

Biz ne dıyoruz onlar ne yapıyor.Faizleri silin bittik elimizde avucumuzda ne varsa satılığa cıkardık.İcralara gidiyo yerimiz yurdumuz.Kurtarın artık şu çiftçiyi kooperatiften kurtarın

Emre poyraz
Emre poyraz - 2 yıl Önce

En büyük tefeci tarım kiredi kooperatifidir uzak duran kazanır çiftçiler lütfen bu kurumdan ayrılın

Necati
Necati - 2 yıl Önce

Ziraat bankası TKK ya düşük faizle verdiği sürece TKK ortaklarına her zaman yasanın kanunun verdiği faiz oranını uygulanmıştır ve uygulamaya devam edecektir. Önemli olan Ziraat bankasının TKK ya tarımsal kredi kullandırmasıdır.

Yüksel
Yüksel - 2 yıl Önce

Kooperatiflerde faiz, idare, yönetim hepsi birbirine bağlı, şu zamanlarda müdürlerde yer değişme zamanı gelmiş bizim müdür tayin istemiş gidecekmiş. Neden diye sordum kem küm etti, yerine kimin geldiğini sordum iyi bir arkadaş dedi, biraz araştırdık çalıştığı her kooperatifleri batırmış, biriymiş o yöredeki çiftçi arkadaşlarda aldığımız bilgiler böyle, meğerki bölgede personele bakan yetkililer, bazı müdürlerde yemekler yemiş, kaplıcalar da ağırlanmış, hiç yönetime soran yok böyle bir tasarrufumuz var siz ne düşünürsünüz diye, biz de diyoruz ki bu tayinleri Eyice düşünmek lazım Eyice

Sahset karaman.
Sahset karaman. - 2 yıl Önce

Yani çiftçiye lütuf siz çiftçiyi sömürmek için varsınız doguanadoluda hasatmi başladı icrayı baslattiniz Allah görüyor.

TKK KARA DÖNEMİ
TKK KARA DÖNEMİ - 2 yıl Önce

AYAN HAKKINDA VERİLEN GENSORUNUN HESABINI SORUN SAYIN POYRAZ. SORUN Kİ 1.5 MİLYON ÇİFTÇİ SİZİ BAGRINA BASSIN. 83 MİLYON SİZİ AYAKTA ALKIŞLASIN

Tekirdağlı
Tekirdağlı - 2 yıl Önce

Tekirdağ rumuz ile yorum yapan arkadaş sana söyliye ek söz bulamıyorum. Madem memnun değilsiniz yol yakinken ayrılın gidin senin nedir bu Tarım kredi düşmanlığın nereden bu kuyruk acın.

banner251