Çiftçinin elektrik maliyeti yüzde 12 ucuzlayacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çiftçinin elektrik maliyetinin yüzde 12 ucuzlayacağını belirterek, uygulamanın en kısa sürede başlayacağını söyledi.

Çiftçinin elektrik maliyeti yüzde 12 ucuzlayacak!
banner200

Bazı temaslarda bulunmak üzere Gaziantep'e giden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çiftçinin kullandığı elektrik tarifesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tarımsal sulama yapan çiftçilerin elektriği daha ucuz kullanma imkanı bulunduğunu dile getiren Dönmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla bunun kapsamının genişletildiğini belirterek, çiftçilere elektrik kullanımında yaklaşık yüzde 12 civarında bir indirim sağlanacağını kaydetti.

Dönmez, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Tarımsal sulama yapan çiftçilerimiz elektrik kullanımında daha ucuz imkânlardan elektrik alma hakkına sahiptiler. Cumhurbaşkanımız talimat verdi. 'Çalışın, tarım ve hayvancılıkta diğer alanlarda faaliyet gösteren elektrik tüketen müşterilerinde aynı gruba alın' dedi. Çalıştık ve bunu yapabiliriz. Sadece tarımsal sulamada değil, diğer faaliyetlerde de uğraşan çiftçi kardeşlerimiz de aynı tarifeden yararlanacaklar. Yaklaşık yüzde 12 civarında bir indirimle en kısa sürede yararlanmaya başlayacaklar."

Diğer yandan, köylülerin kendi gazını kendilerinin üreteceğini dile getiren Bakan Dönmez, bununla ilgili AR-GE çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Köylerde yaşayanların doğal gaz talepleri olduğunu ancak biyogaz çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Dönmez, köylerde biyogaz üretileceğini ve konuyla ilgili çalışmalara hız verdiklerini bildirdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kulliyen yalan
Kulliyen yalan - 3 yıl Önce

Sanki cocuk kadriyo bunlarr kardesim basta niye zamladin bu elektirigi secim isinizi insanlarin uzerinden baskici kaliplarinizi kaldirin ucuzlatmasan ne olur ucuzlatsan n olur yuzde 12 zamda koysan kullanilac bu elektrik ama bugun secim zamani akliniza gelmesin cifci resmen dalga geciyorsunuz

banner151

banner251