Buzağı destekleriyle ilgili önemli açıklama!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yetiştiricilerin aylardır beklediği buzağı desteklerinin ne zaman ödeneceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Buzağı destekleriyle ilgili önemli açıklama!
banner200
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Burdur'da Tarım Sektörü değerlendirme toplantısında üreticilerin ödemesini beklediği desteklemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilerin beklediği çiğ süt, buzağı ve besi destek ödemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, "3 farklı alanda üreticilere 972 milyon 436 bin TL ödenecek. 119 milyon TL çiğ süt desteği ödemesi bu akşam başlıyor, 253 milyon TL önümüzdeki hafta ödenecek" dedi.

BUZAĞI DESTEKLERİ HAFTAYA ÖDENİYOR

Yetiştiricinin aylardır beklediği ve ödemesi büyük bir muammaya dönen buzağı desteklerinin ödeneceği tarihi de açıklayan Bakan Pakdemirli, "Buzağı destekleri haftaya ödenecek" diye konuştu.

BUZAĞI DESTEĞİ OLARAK ÜRETİCİYE 520 MİLYON LİRA ÖDENECEK

Buzağı desteğinin 440 bin civarında üreticiye ödeneceğini dile getiren Pakdemirli, toplam destek ödemesinin de 520 milyon lira olduğunu söyledi.


25 kuruşu diğer ödenmeyen aylar içinde istiyoruz! Haber için tıklayın...


ÜRETİCİ 2018'İN SÜT PRİM DESTEKLERİNİN DE ARTIRILMASINI İSTEMİŞTİ

Diğer yandan Bakan Pakdemirli, ödenmeyen süt prim desteklerinde de artış yapıldığını bildirdi. 2019'un ilk üç ayına ait süt prim destekleri 10 kuruştan 25 kuruşa çıkarılırken, süt üreticisi 2018'in ödenmeyen süt prim desteklerinin de artırılmasını talep etmişti. Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, süt referans fiyatının artırılmaması üzerine üreticinin buradaki mağduriyetinin giderilmesi için 2018'in Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ait süt prim desteklerinin de artırılmasını istemişti.

2018'İN ÜÇ AYIN SÜT PRİM DESTEKLERİ ARTIRILDI

Bakan Pakdemirli, bugün yaptığı açıklamada Eylül, Ekim ve Kasım aylarına ait süt prim desteklerinin 10 kuruştan 15 kuruşa yükseltildiğini söyledi. Bakan Pakdemirli, "Bütçemizi zorladık. Eylül, Ekim, Kasım döneminde üretilen süte litre başına 10 kuruş olan desteği de 15 kuruşa çıkardık." dedi.

TEMMUZ AĞUSTOS SÜT DESTEKLERİ BU AKŞAM ÖDENİYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Temmuz, Ağustos aylarına ait 3'üncü dönem çiğ süt desteklerinin bugünden itibaren üreticilerin hesaplarına yatırılacağını açıkladı. Pakdemirli, Temmuz, Ağustos ayına ait çiğ süt destekleri kapsamında üreticiye 120 milyon lira ödeneceğini kaydetti.

48 BİN ÜRETİCİYE BESİ DESTEĞİ ÖDENECEK

Besi desteklerinin de ödeneceğini kaydeden Bakan Pakdemirli, 48 bin 400 üreticiye ruhsatlandırılan kesimhanelerde kesilen 314 bin 532 hayvana besi desteği verileceğini söyledi. Pakdemirli, besi desteği kapsamında yetiştiriciye 79 milyon lira ödeneceğini belirterek, "hayvan başı ortalama 250 lira ediyor" dedi.

ÖDENEK GEÇ ÇIKTI!

Diğer yandan buzağı destek ödemelerinin gecikmesi üreticinin tepkisini çekmeye başlamıştı. Destek ödemelerinin gecikmesinin yanında konuyla ilgili bir açıklamanın yapılmaması da dikkat çekiyordu. Alınan bilgilere göre destek ödemelerinin bu kadar gecikmesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan gerekli ödeneğin geç çıkmasının neden olduğu kaydediliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğruyu konuşalım
Doğruyu konuşalım - 3 yıl Önce

27 Aralık ta ödenecek dediniz Cimer den mesaj atınız 28 Aralık oldu daha yok yalanla iş yürümez gerçekçi olunca doğruyu söylemek zormu

İlçe tarımda memur yok
İlçe tarımda memur yok - 3 yıl Önce

TARIMDAN HABER Sivasta ilçe tarımlarda personel yok hep tayin çıktılar.Ankaranın doğusundaki çoğu ilçede durum aynı bakanlık ya yeni memur almalı Ankara Doğusuna yada geniş kapsamlı rotasyon başlatsın fazla yerlerden az yerlere kaydırsın birde ilçedeki müdür nerdeyse 20 yıldır burada vekil müdürlük yapıyor ve memleketinde böylelerini de rotasyonla başka yerlere görevlendirsinler.Tarımda kemikleşmiş kadrolar dağıtılmalı bir personel aynı yerde en fazla 7 yıl çalıştırılmalı 30 yılını doldurup emekliye hak kazanan yaşlı iş yapmayan memurlar zorunlu bes gibi zorunlu emekliye sevk edilmeli.Arz ederim.

Tarım
Tarım - 3 yıl Önce

Yalan dolanla çiftçiyi çocuk yerine koydunuz buzağı ve başka destek leri adam gibi zamanın da ödeyin

- 3 yıl Önce

hayvani iyi yapzin bizi bitrdniz

Bir yalan daha
Bir yalan daha - 3 yıl Önce

Yalana devam yazıklar olsun size ülkenin koskoca bakanı durmadan yalan söylüyor, sözde buzağı destekleri bu hafta yatacak diyordu sayın bakan

EN DOĞRUSU BU
EN DOĞRUSU BU - 3 yıl Önce

ALLAH AŞKINA ELİN SURİYELİSİNE HER ŞEY VARDA BİZE ÇİFTÇİ YE NİYE YOK AZICIK ÇİFTÇİYE YATIRIM YAPSANIZ EMİN OLUN OYU 4 E 5 E KATLARSINIZ

Çiftçi
Çiftçi - 3 yıl Önce

Evet yıl 2017 3 dönem buzağı desteği daha yatirmadiniz çiftçiye yazık değilmi sayın tarım Bakanım.

Köylü milletin efendisidir
Köylü milletin efendisidir - 3 yıl Önce

Koylu milletin efendisidir ciftciye sahip cikin milletin cani bogazina geldi hayvancilik tarim diye birsey kalmadi bu gidisle bizde inegi buzagiyi satip şehre gidelim 2000 bin liraya dolusalim apartmanlara issizlik yoksulluk tavan yapsin size tek tavsiyem kimseden balik istemeyin kardesim balik tutmayi


banner251