25 kuruşu diğer ödenmeyen aylar içinde istiyoruz

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ocak, Şubat, Mart ayı içi verilen 25 kuruşluk desteğin 2018 yılının ödenmeyen 6 ayı içinde istediklerini belirtti.

25 kuruşu diğer ödenmeyen aylar içinde istiyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin “Ocak, Şubat, Mart aylarında süt üreticilerimize, litre başına vermekte olduğumuz ortalama 10 kuruş “Süt Prim Desteği", 15 kuruş daha artırılarak, 25 kuruşa yükseltilmiştir" açıklamasını değerlendiren Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın bu vereceği desteğe teşekkür ediyoruz. Ancak bu desteğin Ocak, Şubat, Mart aylarından ziyade, geriye dönük son 6 aylık süt prim desteklerini de kapsamasını istiyoruz" dedi.

DESTEK ÜRETİCİYİ RAHATLATACAK

“Üreticimiz son 1 yıldır girdilerin altında çok ezildi" diyen Keskin, şunları kaydetti: “24 Aralık tarihinde yapılan konsey toplantısında üretici, sanayiciden gereken desteği görememiş ve 1.70 fiyatı sabit kalmıştır. Son bir yıldır da sütten para kazanamaması süt üreticisini zor duruma sokmuştur. Bizler bu artırılan prim desteğinin şuana kadar ödenmeyen 6 aylık süt prim desteğinde de uygulanmasında da istiyoruz.Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli Bey'e süt prim desteğini artırmasından ötürü teşekkür ediyoruz. Bu prim desteğinin geriye dönük son 6 ayı kapsaması, zor durumdaki süt üreticimizin bir nebze olsun rahatlatacaktır."

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
26 Aralık 2018, 21:24

Hayrabolu
Bizim memlekette çiftçi olmayan ziraat başkanı hayvanı olmayanlar süt başkanı oluyor neden anlamıyorum yalanmı
26 Aralık 2018, 09:40

Muammer kayacioglu
Sayin baskana katiliyorum...
26 Aralık 2018, 00:14

Şikâyet ediyorum

Ibrahim
2017 buğday ve nohutu desteğimi almadım para yok diyolar ayıp çifçiye zulüm yapıyolar hep yalan
25 Aralık 2018, 20:47

Başkan başkan. Çok komik duruma düşdun inşallah farkindasin

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Kooperatifler ve Birlikler HABERLERİ