Akşener’den Pakdemirli’ye tepki: ‘Biz ithalat günah demedik ki!’

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin 'İthal etmenin günah olduğu bir ülkede mi yaşıyoruz?' sözlerine tepki göstererek, “Biz ona günah demedik ki. Başka ülkelerin çiftçilerini zengin etme dedik” dedi.

banner247
Akşener’den Pakdemirli’ye tepki: ‘Biz ithalat günah demedik ki!’
banner200
banner217

FOX TV'de yayınlanan ve İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar saat programına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Akşener, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin tarımda ithalatı eleştirenlere karşı dile getirdiği "İthal etmenin günah olduğu bir ülkede mi yaşıyoruz? Buğday üst üste Türkiye'de 21.5 milyon ton üretiliyor. 19 milyon ton tüketim var" sözlerini eleştirdi. Pakdemirli'nin muhalefet seçmeni için 'adi' demesi hakkında da konuşan Akşener, şunları kaydetti:

“Tarım Bakanı'nın paramız varsa ithal etmek günah mı sözlerine, “Biz ona günahtır demedik ki. Başka ülkelerin çiftçilerini zengin etme dedik. Aynı Tarım Bakanı'nın eliyle 142 bin dönüm arazide patates ekmek yasaklandı. Bu arkadaş danışman mıdır, komedyen midir, bakan mıdır, siyasetçi midir, bürokrat mıdır karar vermesi lazım. Yani çıkıp atanmış bir bakanın çalışma yapması yanlış ve orada adi demesi mümkün mü? Gerçekten bu iş zıvanadan çıktı”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarım
tarım - 1 yıl Önce

Bu kadını gunahım kadar sevmem ve 15 yıldır akp oy verırırım ama bu sefer soyledıklerı dogru bu bakan ve yardımcısı kadar basiretsiz politikacı gormedım adamlar sanki tuccar atayacagı burokratlardan bile para isteniyor vermeyenleri gorevden alıyolar. Reis bu tuccarları bakanlıktan derhal temizlemeli

Ak mal
Ak mal - 1 yıl Önce

15 yıldır aynı yere oyunu veriyorsun 15 yil daha vermeye devam et. Sevmedigin insanlar bugun dogrulari konusuyorlar. Hangi tarafta olmak gerekiyor???

- 1 yıl Önce

çiftçiyim, durumdan hiç memnun değilim, üretiçi olmasamda ölsem bundan iyi.tarım bakanı atanmış memur benim gözümde,kusura bakmasın ama tarımdan falan anladıgı yok çiftçi perişan,farkında değiller lafla iş olmaz.

15 yıl muhabbeti
15 yıl muhabbeti - 1 yıl Önce

İsabetli karar verme tarım politikaları batık eskiden yokluk vardı millet benzin gaz yağı şeker kuyruğu yaşardı şimdi varlık var patates soğran kuyruğun dayız doğru ya refah sevyemiz yüksek

banner248
banner151