2020 yaş çay alım fiyatları açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaş çay alım fiyatlarını açıkladı. Erdoğan, "“2020 için yaş çay alım fiyatı 3 lira 27 kuruş olarak belirlenmiştir Bu rakam 13 kuruşluk destekleme ile kilogramda 3 lira 40 kuruşa tekabül etmektedir" dedi.

banner255
2020 yaş çay alım fiyatları açıklandı
banner200

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemleri duyurdu.

Erdoğan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını açıklayarak aynı zamanda 9 şehirde giriş-çıkışların kaldırıldığını açıkladı. Bu önemli gelişmelerin ardından merak edilen bir diğer konu ise 2020 çay fiyatıydı. 4 ilde yapılacak çay hasadı için üreticiler fiyatın ne kadar olacağıyla alakalı meraklı bir bekleyiş içerisindeydi. ‘Müjdeyi vermek istiyorum’ diyerek fiyatı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan “2020 için yaş çay alım fiyatı 3 lira 27 kuruş olarak belirlenmiştir Bu rakam 13 kuruşluk destekleme ile kilogramda 3 lira 40 kuruşa tekabül etmektedir. Hasatla beraber yaş çay alımları başlayacaktır. Ülkemizin en büyük enerji ve sulama projelerinden biri olan Ilısu Barajı'nın 6 türbininden ilkini 19 Mayıs'ta hizmete alacağımızın müjdesini kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum.” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salim yalcin
Salim yalcin - 12 ay Önce

Yiyenin ve sebep olanın burnundan fitil fitil gelsin haram olsun bu insanların paralari

D
D - 12 ay Önce

Ey akp lideri ve akp liler dünyaya kafa tutuyorsunuzda bir tarım krediyi düzene koyup çiftçileri rahatlatmıyorsunuz.Ama siz hiç merak etmeyin bu halk size öyle bir kafa tutacak ki yerle bir olacaksınız.Ben fanatik akpliydim artık asla verdiğim oylar zehir zıkkım olsun

banner151

banner251