Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde diplomalarını aldıkları gün işbaşı yaptılar 

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde, eğitim hayatlarını tamamlayarak diplomalarını alan mezunlar diplomalarını aldıkları gün Torku’da işbaşı yaptılar.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde diplomalarını aldıkları gün işbaşı yaptılar 
banner200

2016-17 akademik yılında öğrenci kabulüne başlayan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde İngilizce Yeterlilik Sınavı’nı geçerek üniversite eğitimlerine birinci sınıftan başlayan öğrenciler eğitim hayatlarını tamamlayarak diplomalarını aldı. 4 yıllık lisans eğitimini tamamlayan Mühendislik Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden oluşan ilk mezunlar, diplomalarını aldıkları gün Torku’da işbaşı yaptılar.

RECEP KONUK: AİLELERİMİZİN EMANETİNE SAHİP ÇIKTIK 

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Recep Konuk, öğrenciler ve ailelerine hitap ederken şunları söyledi; “2016’da Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin ilk öğrencileri ile eğitime başlaması vesilesi ile düzenlenen törende tüm öğrencilerimizin ailelerine evlatlarınız bize emanet demiştik. 4 yıl göz açıp kapayana kadar geçti. Biz ailelerimizin emanetine sahip çıktık, evlatlarımız da sorumluluklarına sahip çıktılar ve diplomalarını aldılar. Şimdi emanet alma sırası onlarda. Çiftçinin işi, aşı, markası, ülkemizin gıda güvenliği, tüketicinin güvenilir ve sağlıklı gıdaya erişim hakkı için gösterdiğimiz gayret, meslek büyükleri ile birlikte onlara emanet. Eğitimlerini tamamladıkları çatı altında iş hayatına adım attılar. Yetiştikleri yerde inşallah meyve dökmeye başlayacaklar”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayırlı olsun.
Hayırlı olsun. - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun.
MaşAllah.

banner151

banner251